Отримали обладнання

У Косівській центральній районній лікарні встановили та ввели в дію нещодавно придбані рентгенапарат, комп’ютерний томограф, апарат ультразвукової діагностики. З використанням сучасного обладнання медики зможуть значно якісніше і ефективніше поліпшити надання послуг пацієнтам.

Важливо зазначити, що Косівська ДРЛ є опорним медичним закладом в області. Рік тому в лікарні було відкрито відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги. За цей період його розширили, дооснастили новітньою діагностикою. Але цьому, звісно, передував чималий обсяг проведених робіт з капітального ремонту приміщень, зокрема тих, де зараз встановлено комп’ютерний томограф, рентген і УЗД-апарати.

Замовником щодо виконання робіт на вказаному об’єкті виступила Косівська райдержадміністрація, а підрядником — ПП «Промбудсервіс». За державне фінансування в лікарні в короткий термін спорудили приймальний бокс і облаштували двополосний заїзд для автомобілів швидкої допомоги.

— За бюджетні кошти придбано та встановлено в лікарні цифровий рентгенапарат виробництва Іспанії, 16-зрізовий комп’ютерний томограф і апарат УЗД, —поінформував директор КНП «Косівська ЦРЛ» Дмитро Микитюк. — А це сприятиме поліпшенню надання медичної допомоги.

До речі, районна влада активно підтримує намагання медиків, розуміючи, що це суттєво підвищить рівень матеріальної забезпеченості опорної лікарні. Цьогоріч на потреби Косівської ЦРЛ і справді виділено значно більше державних коштів у порівнянні з минулим роком.

— Позитивні зміни в нашому закладі охорони здоров’я стали можливими завдяки урядовій програмі, яка передбачає закупівлю сучасного медичного обладнання для відділень екстреної медичної допомоги в лікарнях, — не приховує свого вдоволення Дмитро Микитюк.

У Косівській ЦРЛ минулого тижня відбулося освячення сучасного відділення медичної допомоги та дороговартісного діагностичного обладнання, яке провів отець-декан Іван Близнюк. А добра діагностика, за напутніми словами священника, то 99 відсотків правильного лікування, а це — впевненість у завтрашньому дні. На заході, який має давній християнський звичай, були присутні голова РДА Петро Іванишин, голова районної ради Зеновій Томащук і його заступник Тарас Фенчук, які висловили вдячність усім причетним до реконструкції приймального відділення Косівської опорної лікарні, побажали успішної праці медикам, котрі покликані оберігати найцінніше — здоров’я і життя людини. Бо, як зазначив голова РДА Петро Іванишин: «Держава взяла курс на осучаснення та модернізацію медичних закладів. Тішить, що капітальні інвестиції в інфраструктуру, зокрема — сферу охорони здоров’я, зростають. Лише так можна забезпечити справді якісне надання медичних послуг. Адже за здоровою нацією стоїть успішна держава».

Ігор СУСАК.
«Гуцульський край», №22, 28.05.2021 року

Share