Комфортно, тепло, затишно
На Косівщині працюють 26 пунктів незламності: 25 стаціонарних та один мобільний. їх створено у всіх п’яти територіальних громадах. У кожному з них тепло, є вода, електрика, мобільний зв’язок, інтернет, місце для відпочинку.
Українські міста і села щодня зазнають руйнувань і обстрілів агресора. Росія намагається не лише захопити територію, але й позбавити жителів України домівок, електроенергії, світла й тепла.
Пункти незламності, у разі тривалого аварійного відключення електроенергії, якраз і стали острівцем безпеки та нашої єдності в час жорстоких випробувань воєнного періоду.
У наметовий пункт, розташований у м. Косові, поблизу міського Будинку культури та дозвілля, навідуюся, йдучи на роботу. Надворі ніби незначна мінусова температура, проте, якось холодно, неприємно, бо сиро. При вологій погоді так буває. А в наметі з подвійними стінками зовсім інша температура. Зразу відчуваєш себе наче в тепличних умовах.
Працівник РВ ГУ ДСНС Юрій Шкрібляк «підгодовує» буковими дровами «буржуйку», яка щедро віддає тепло. Градусник у наметі показує 28 градусів — справжній «ташкент».
Юрій Андрійович розповідає, що намет розрахований на 30 людей, має 10 сидячих місць, але може вмістити й більше відвідувачів. У Пункті незламності підведено 20 розеток, де охочі можуть зарядити гаджети, під’єднати планшети. Показує кухонний столик, де можна зігрітися безкоштовно чаєм, кавою. Є і дитячий куточок з гарними іграшками, а також — аптечка з найнеобхіднішими ліками. Коли вимикають у мережі світло, Пункт незламності працює від генератора потужністю 5,5 кВт. Тепло в наметі також підтримують нагрівальною лампою «UFO».
— У цей Пункт незламності в основному приходять внутрішньо переміщені особи, студенти місцевого училища та інституту, щоб зарядити свої мобільні телефони та заодно зігрітися, — розповідають Юрій Шкрібляк та дільнична офіцерка поліції Діана Годжуман. — Буває, що студенти тут працюють над своїми науковими чи курсовими роботами. У вихідні дні у намет приходить більше людей.
Минулого понеділка, вже вечірньої пори, завітав сюди і косів’янин Олексій з ноутбуком під пахвою. Він — палкий прихильник футболу, пояснив, що хоче подивитися дуже відповідальний матч, а вдома можуть вимкнути світло. Тут, каже хлопець, комфортно, тепло, затишно. Олексій зняв з себе куртку, шапку, одягнув навушники та вмостився зручно за комп’ютер, щоб дивитися футбол.
Ігор Сусак.
«Гуцульський край», №49, 9.12.2022 року
Адреси пунктів незламності в Косівському районі
Косівська громада:
- Косів, вул. Грушевського, 1;
- Косів, вул. Грушевського, 8;
- Косів, вул. Незалежності, 173;
- Косів, вул. Шевченка, 43;
- Косів, майдан Незалежності, 11;
- Пістинь, вул. 30-річчя Перемоги, 33а;
- Вербовець, вул. Миру, 71;
- Яворів, Яворівський ліцей «Гуцульщина»;
- Соколівка, Соколівська гімназія;
Річка, Річківський ліцей; - Снідавка, Снідавська гімназія;
- Шешори, вул. Шевченка, 134;
- Бабин, Бабинська гімназія.
Кутська громада:
- Кути, вул. Косівська, 4;
- Старі Кути, вул. Шкільна, 73;
- Тюдів, вул. Шкільна, 4;
- Малий Рожин, присілок Центр, 424;
- Великий Рожин, вул. Назарія Яремчука, 100;
- Розтоки, вул. Луги, 776.
Космацька громада:
- Космач, вул. Шевченка, 5а.
Рожнівська громада:
- Хімчин, вул. Шкільна, 6;
- Кобаки, вул. Шкільна, 5а.
Яблунівська громада:
- Стопчатів, Стопчатівський ліцей;
- Яблунів, вул. Центральна, 22а;
- Люча, Лючанська гімназія;
- Баня-Березів, Баня-Березівська гімназія;
- Яблунів, КНП «Яблунівська районна лікарня».