«З любов’ю до України: від війни до мистецтва»!

Минулого тижня у Великорожинському ліцеї відбувся урочистий мистецько-патріотичний захід у рамках проекту «З любов’ю до України: від війни до мистецтва».

Діти класу образотворчого мистецтва Кутської дитячої художньої школи ім.І.Брошкевича (далі — КДХШ) у с.Великому Рожині разом з викладачкою Н.Ю.Сащук представляли свої роботи.

В заході взяли участь: секретар Кутської селищної ради Сергій Колотило і начальник відділу культури, туризму, молоді і спорту Кутської селищної ради Володимир Подоляк; директорка КДХШ ім. І.Брошкевича Марія Михайлишин; настоятель храму св. Великомученика Дмитрія ПЦУ, отець Іван Сабадаш; сестра Михайлина зі згромадження сестер Філіціянок при римо-католицькій громаді м.Косова; староста села Іван Сащук; депутат Кутської селищної ради Іван Гасюк; мужні, нескорені герої-захисники — Володимир Карапчук і Ростислав Кіращук; гості з Яворова — військовослужбовець Валерій Коцелівський, котрий приїхав до свого побратима Ростислава Кіращука, і депутат Косівської районної ради, волонтер Віктор Бендейчук; дирекція, вчителі Великорожинського ліцею, колишні і нинішні учні та їхні батьки.

Організаторкою та ідейною натхненницею цього чудового дійства стала вчителька Великорожинського ліцею Василина Никифорак. Спільно із викладачкою образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва КДХШ ім.І.Брошкевича Наталією Сащук, а також дітками, котрі брали участь у проекті, зуміли показати творчий, мистецький потенціал учнів. А тубуси і гільзи для подальшого їхнього перетворення у мистецькі шедеври їм передавали мужні великорожинські захисники, котрі служать на Запорізькому напрямку, — Віктор Глодов’юк і Мар’ян Карапчук, їх доставляв — волонтер Володимир Павлюк.

Під час заходу учні ліцею декламували вірші, співали гуцульські співанки, звучав сучасний реп… Чудовим виконанням українських пісень дивувала місцева талановита дівчина, колишня учениця ліцею Іванна Прокоп’юк.

Своїми враженнями ділились і воїни, і волонтери. Художні номери, вишиваний стрій всіх учасників надавали дійству неймовірної святковості та урочистості. Зі сльозами на очах всі присутні слухали наймолодшу учасницю свята, вихованку ДНЗ «ДЗУІНОЧОК» Євочку Калинич. Вона продекламувала вірш-посвяту своєму найдорожчому татусеві, котрого вважають зниклим безвісти. Маленька Єва не втрачає надії і вірить, що її тато колись їй обов’язково зателефонує. — Ми всі віримо в це і будемо молитись за нього, — звучало на святі.

Варто відзначити, що волонтери Володимир Павлюк — уродженець Великого Рожина і Віктор Бендейчук з Яворова, а також захисник Валерій Коцелівський вибрали креативний підхід до подарунка для дітей. Вони заповнили ящик від боєприпасів солодощами. Це стало чудовим сюрпризом і ще одним доказом того, як війну можна перевтілити у мистецтво. Сергій Колотило, Володимир Подоляк і Марія Михайлишин подарували від Кутської селищної ради чудові календарі, необхідне приладдя для подальшого мистецького навчання і розвитку учнів, а також вручили подяки учасникам проекту. Сестра Михайлина також привезла солодощі для діток і залишила їм намолені нею обереги.

На заході розповіли про Олену Головчук — людину, яка долучилася до співпраці під час роботи над цим проектом.

«Уродженка нашого села Олена Головчук вже 26 років проживає у Лондоні. Саме там вона здобула юридичну освіту, успішно будує кар’єру, має громадянство Великобританії, але ніколи не забуває про Україну, про своє рідне село. Вона душею і серцем — завжди з нами. Саме завдяки її зусиллям, фонд «Help4Ukraine» допомагає Україні, організовуючи різні заходи на підтримку українського народу.

В рамках саме цього проекту картини його учасників, за сприяння нашої Оленки, відправили у посольство України у Великобританії для участі у заході «Діти тилу у боротьбі за мир». їх вручать нашим військовим, котрі перебувають зараз у цій країні на реабілітації. А 9 травня, у день Європи в Україні, Олена завітала на одне із занять учнів класу образотворчого мистецтва КДХШ ім. І.Брошкевича при Великорожинському ліцеї. Вона привезла подарунки та подяки від фонду «Help4Ukraine» для подальшого творчого розвитку дітей. Це була надзвичайно щира і тепла зустріч.

Олена Головчук подякувала діткам за їхню чудову мистецьку діяльність і закликала не зупинятись на досягнутому», — розповіла Василина Никифорак. Для всіх присутніх продемонстрували відео зустрічі Олени з великорожинськими учнями. — Особливої подяки заслуговує Джон Фагл з фонду «НеІр41Ігаіпе» — за віру в Україну та її майбутнє покоління, — наголосила Василина Іванівна.

Дорослі воюють, діти малюють

«Переодягнути» війну у мистецьке вбрання, дати друге життя бойовим снарядам і гільзам — складне завдання. Але талановиті учні класу образотворчого мистецтва КДХШ ім.І.Брошкевича при Великорожинському ліцеї виконали його більш ніж на відмінно. Високо оцінили ці витвори всі присутні на заході.

Це чудова робота учнів і їхньої творчої наставниці. Викладачка образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва КДХШ Наталія Сащук розповіла, що на базі Великорожинського ліцею клас образотворчого мистецтва розпочав свою роботу на початку 2022 року. А розмальовували тубуси і гільзи у рамках проекту «З любов’ю до України: від війни до мистецтва» її учні з березня. Кожну роботу діти присвячували великорожинським захисникам і волонтерам.

Виконали вісім таких композицій:

  1. «Україна в нас одна», присвячена військовослужбовцю Вікторові Глодов’юку та всім захисникам України. її виконували: учень КДХШ Анатолій Сащук і учень Великорожинського ліцею Владислав Глодов’юк (малював для тата).
  2. «До переможної весни на машинах війни» виконував
    Василь Дебринюк — учень Великорожинського ліцею. Присвятив роботу своєму батькові, військовослужбовцю Василеві Дебринюку.
  3. «Карпати, Карпати, як вас не кохати…» виконували учениця КДХШ Євгенія Воротняк та учениця Великорожинського ліцею Вікторія Олексин. Присвятили Андрієві Олексину — батькові Вікторії.
  4. «Ластівки співають про мир» виконала учениця КДХШ Надія Іванюк. Присвятила композицію військовослужбовцю Мар’янові Карапчуку.
  5. «Де любов, там життя, перемога, Україна» виконала учениця КДХШ Аліна Андрецуляк. Присвятила роботу своєму братові, військовослужбовцю Мар’янові Андрецуляку.
  6. «Дух народу воскреса у вишиванці» виконали: учениця КДХШ Марта Яким’юк і учень Великорожинського ліцею Валентин Кіращук. Присвятили військовослужбовцям: І Вікторові Сащуку та батькові Валентина — Ростиславові Кіращуку.
  7. «Без хліба і солі нема України» виконали: учениці КДХШ Ангеліна Данищук, Аліна Данищук, Златослава Русинюк, а також учениця Великорожинського ліцею Віра Мелешко. Присвятили батькові Віри, військовослужбовцеві Миколі Мелешку.
  8. «Борітеся — поборете!» виконала учениця КДХШ Олександра Слижук (викладачка КДХШ — Тетяна Березюк).

Присвятила композицію військовослужбовцю Володимирові Карапчуку (нагадаю, що саме він відзняв неймовірне відео, на якому разом зі своїми побратимами у Балаклії Харківської області зривають російську ганчірку з банера, під якою — пророчі слова Т.Г.Шевченка), а також волонтеру Володимирові Павлюку.

«Проект не закінчується, завершився його певний етап. Дякуємо ЗСУ за можливість жити, працювати, творити в ] Україні», — прозвучало насамкінець мистецько-патріотичного заходу.

Лілія Заячук.
«Гуцульський край», №21, 26.05.2023 року

Share