У Косові провели благодійний аукціон на підтримку Українського війська

У Косові відбувся благодійний аукціон, виручені кошти на якому спрямують на підтримку 10-ої гірсько-штурмової бригади “Едельвейс”.

Організатором аукціону виступила громадська організація “Туристична Асоціація Гуцулія” за підтримки голови Косівської районної державної адміністрації – начальника районної військової адміністрації Наталії Кучми.

Аукціон розпочали хвилиною мовчання за полеглими на війні воїнами, вітальними словами Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана, отця декана УГКЦ Романа Іванюлика, очільниці району Наталії Кучми та голови ГО “Гуцулія” Ростислава Мартинюка.

Перед гостями виступили солісти Будинку культури та дозвілля Косівської міської ради Михайло Строїч та Тетяна Бойчук, оркестр під керівництвом Романа Григорчака. Ведучим заходу був Роман Хромейчук, голова ГО “Косів Гуцульський”, аукціоністом — Сергій Дутка.

На аукціоні експонувалися витвори мистецтва, ікони, дитячі творчі роботи, поштові марки, раритетні видання книг, сувеніри зі знищеної російської техніки тощо. Окрім лотів, виставлених на аукціон, запрошеним гостям пропонувалося придбати експонати виставки-продажу за фіксованими цінами.

Учасниками велелюдного аукціону стали понад 100 осіб. Торги за запропоновані експонати відбувалися жваво та з азартом. Слід додати, що майже всі лоти викупили. Суму зі збору коштів оголосять найближчим часом.

Організатори благодійного заходу на підтримку Українського війська щиро дякують всім та кожному зокрема, хто допоміг в організації аукціону та став його активним учасником.

На заході, який організували для підтримки 10-ої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс», експонувалося чимало вартісних робіт – картин, виробів із глини, шкіри та дерева, гобеленів та панно, ікон, жіночих прикрас, книг, вишитих та розписаних по космацьки писанок, текстильних виробів тощо.

Посеред такого різноманіття експонатів особливу увагу гостей аукціону привернула картина косівського художника-живописця Романа Лучука «Ой, хмариться, туманиться…». За неї заплатили 57тис. грн.

За підсумками благодійного заходу ця сума стала найбільшою, яку вдалося виручити за експоновані лоти. Лот люб’язно надала громадська організація «Гуцулія».

На запрошення голови Косівської районної державної адміністрації – начальника районної військової адміністрації Наталії Кучми участь у благодійному аукціоні на підтримку 10-ої гірсько-штурмової бригади взяв Преосвященний Єпископ Коломийський та Косівський Юліан.

«Сьогодні у цьому гостинному залі кожен з нас має нагоду пришвидшити перемогу над споконвічним ворогом. Вірю, що спільними зусиллями ми подолаємо окупанта, а Україна стане оновленою державою, доєднавшись до родини європейських країн», – такими словами Владика звернувся до учасників благодійного заходу.

Керуючий Коломийською Єпархією ПЦУ і сам не залишився осторонь жвавого розпродажу унікальних експонатів. Його Преосвященство придбав картину «Зима у Карпатах», виконану у техніці живопису, а також ікону Святих Апостолів Матвія, Івана, Марка та Луки, виконану у старовинній техніці іконопису левкас. Лоти надали Космацька територіальна громада та приватний підприємець, начальник ТзОВ «Рожнівський сількомунгосп» Володимир Пучко відповідно.

На благодійний аукціон Владика Юліан прибув у супроводі отця декана УГКЦ Романа Іванюлика, митрофорного протоієрея Ростислава Близнюка, митрофорного протоієрея Володимира Левицького, протоієрея Василя Дійчука, ієрея Василя Павлюка, протодиякона Антона Трачука, а також члена Єпархіальної ради Коломийської Єпархії ПЦУ Дмитра Нагірняка.

Цікавим та неординарним лотом на благодійному аукціоні стала творча робота учнів початкових класів Рожнівського ліцею «Гуцульщина» імені Федора Погребенника.

Діти підготували композицію під назвою «Україна понад усе», у якій відобразили свою мрію бачити нашу державу територіально цілісною, незалежною та назавжди вільною від чобота російського окупанта.

Україна очима дітей постала перед учасниками аукціону устеленою зеленню та різнобарвними квітами теплого літа, мирною та процвітаючою самостійною державою у спільноті європейських країн.

За композицію талановитих дітей змагалося чимало учасників. У результаті жвавих торгів сума за роботу сягнула позначки у 22тис. грн.

Слід додати, що учні Рожнівського ліцею вже двічі пропонували свої роботи для продажу на аукціонах на підтримку Збройних Сил України. Перший лот під назвою «Україна переможе» успішно реалізували на другому благодійному аукціоні, що проводився облдержадміністрацією в Івано-Франківську.

На благодійному аукціоні у Косові за футболку з логотипом Коломийської окремої 10-ої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс» вторгували солідну суму.

За річ боролися восьмеро учасників заходу, врешті футболку викупили за 53тис. грн. Слід додати, що цей лот, наданий Олексієм Бондаренко, ввійшов до трійки найдорожчих лотів аукціону.

Кошти спрямують на підтримку 10-ої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».

Ікону із автографом Предстоятеля Православної Церкви України, Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія продали за 45тис. грн.

Ікону Спасителя, вишиту хрестиком, на благодійний аукціон надала голова Косівської районної державної адміністрації – начальник районної військової адміністрації Наталія Кучма.

Сподіваємося, що ікона Ісуса Христа принесе її власнику мир та душевну гармонію, а кошти, виручені за неї, допоможуть 10-ій гірсько-штурмовій бригаді «Едельвейс» пришвидшити перемогу України над ворогом.

Переглянути більше фото можна за посиланням.

Косівська районна державна адміністрація

Share