«Родина, родина: від батька — до сина»

У 5-му класі Шепітської гімназії відбулося душевне, щире і незабутнє свято «Родина, родина: від батька — до сина», на яке запросили батьків, дідусів і бабусь учнів.

Свято організувала і провела класна керівниця Ніна Петрів у рамках учнівського руху «Моя земля — земля моїх батьків» за допомогою педагогині-організаторки Любові Медвідчук, за підтримки директора гімназії Василя Петращука та заступниці директора з навчально-виховної роботи Олександри Дюк.

П’ятий клас у школі — один, у ньому навчаються 15 учнів.

Діти готувалися до свята ретельно і заздалегідь. Вчили вірші і пісні про матусь, татусів, бабусь і дідусів. Разом з учителем Михайлом Петрівим проводили репетиції танців: розучували вальс і гуцулку.

Принесли з дому фото своїх рідних — різних часів і поколінь. Бабуся Параска Петращук доповнила фотовиставку витканим власноруч килимом.

І ось цей день настав.

20 квітня в гімназію завітали схвильовані рідні п’ятикласників. Усі — у вишиванках і з гарним настроєм. Роздивлялися фото, шукали своїх, впізнавали чужих.

Дорослі розчулено слухали вірші та пісні у виконанні дітей. З цікавістю переглядали на мультимедійній дошці інформацію, зібрану в рамках проекту «Моя родина — скарб України», який підготували учні, їхні батьки та класна керівниця.

Ніна Петрів запропонувала батькам цікаві конкурси. Чоловіків чекало нелегке випробування. Ніна Степанівна читала дати, а татусі мали продемонструвати, що пам’ятають день народження своїх доньки чи сина. Кожна мама отримала завдання заспівати пісню, що починалася з вигуку «Ой». Пісенна естафета була дуже цікавою.

Потім усі разом — дорослі та діти — співали народних пісень під музичний супровід троїстих музик у складі батьків і брата п’ятикласників: Михайла Пантелюка (баян), Дмитра Габорака (скрипка), дев’ятикласника Василя Габорака (цимбали).

На завершення свята дружно заспівали «Многая літа». Опісля зробили спільне фото на згадку. Заступниця директора Олександра Дюк змонтувала чудове відео про цю незабутню подію.

Матері гімназистів Марія Габорак і Ганна Дручків щиро подякували класній керівниці за таке душевне свято, а староста села Володимир Словак, син якого теж навчається у п’ятому класі, вручив Ніні Степанівні подяку від імені батьків.

Аліса Мудрицька.
«Гуцульський край», №17, 28.04.2023 року

Share