За матеріалами СБУ судитимуть агітатора з Івано-Франківська та організаторку референдуму з Бердянська

Слідчі СБУ передали до суду обвинувальні акти на прихильників росії з Івано-Франківська та Бердянська Запорізької області.

Мешканець Івано-Франківська агітував у соцмережі за «руський мір». СБУ викрила його під час безпекових заходів щодо об’єктів критичної інфраструктури.

Фігурант – колишній радянський військовий, уродженець рф, в Україні живе від часу проголошення Незалежності. У своїх профілях чоловік поширював дописи на підтримку володимира путіна та бойовиків незаконних збройних формувань.

Він обвинувачується за ч. 2 ст. 436-2 КК України (поширення матеріалів, у яких міститься глорифікація осіб, які здійснювали збройну агресію російської федерації проти України, в тому числі представників збройних формувань рф та незаконних збройних формувань).

За цей злочин передбачено обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої.  Мешканка Бердянська, яка до окупації була громадською активісткою, очолила у своєму місті штаб руху «ми вмєстє с росієй».

Як керівник штабу колаборантка допомагала окупантам налагоджувати доступ до російського телевізійного мовлення та активно займалася організацією незаконного референдуму.

Від імені руху «ми вмєстє с росієй» вона взяла участь у форумі, який прийняв резолюцію за приєднання Запорізької області до складу рф. А на вулицях Бердянська було розміщено білборди з її фотографією та агітацією за росію від її імені.

Безпосередньо під час псевдореферендуму фігурантка була головою комісії з охорони громадського порядку на одній з т. зв. «виборчих дільниць» Бердянська. За участі озброєних російських вояків колаборантка ходила по квартирах місцевих жителів та чинила психологічний тиск, примушуючи їх до участі в незаконному голосуванні.

Фігурантка обвинувачується за ч. 5 ст. 111-1 – участь в організації та проведенні незаконних референдумів на тимчасово окупованій території та публічні заклики до проведення таких референдумів.

За вчинення цього злочину на неї очікує позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.

Досудове розслідування здійснювало Управління СБУ в Івано-Франківській області за процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури.

Share