Ткач Андрій Миколайович

Народився 29 травня 1973 року в родині знаних на Косівщині керамістів — Миколи та Лідії Ткачів.

Закінчив Косівську середню школу №1 і Косівський технікум народних художніх промислів, відділ кераміки. Однак родинну справу не продовжив. Реалії тодішнього життя, а це були складні 90-ті роки, спрямували молодого випускника у більш практичне русло.

Займався тим, чим заробляють на життя більшість наших краян-чоловіків. У Косові Андрія знали як майстра на всі руки. Працював на будовах, був добрим столяром, розумівся на електричному обладнанні, робив євроремонти. Деякий час був продавцем у магазині господарських товарів «Каприз». Останні передвоєнні чотири роки виготовляв окуляри у магазині «Оптика» в Косові.

Веселий, життєрадісний, компанійський — таким Андрія запам’ятають багато жителів Косова, і не тільки. Дуже любив риболовлю, їй присвячував кожну годину, вільну від роботи і домашніх справ.

Був добрим господарем, турботливим сином, чоловіком і батьком. Разом з дружиною Галиною виростили доньку Тетяну, виховували молодшу донечку — Богданку.

Страшна війна вирвала чоловіка з мирного життя та обіймів найрідніших людей. Два місяці забракло йому до 50-ліття. Замість ювілейного, рідні накриватимуть поминальний стіл.

Андрій Ткач був серед тих, кого після початку повномасштабних бойових дій мобілізували першими, бо мав досвід армійської служби. Навесні минулого року косів’янин отримав повістку і, не вагаючись, знову одягнув на себе однострій. Служив у підрозділах, що охороняли важливі та стратегічні об’єкти, зокрема мости.

1 лютого його 34-й стрілецький батальйон потрапив на найважчу в останні місяці ділянку фронту — Бахмут. 7 лютого Андрій Ткач загинув.

Земляки зустріли і провели Героя з усіма належними почестями. Рідна земля прийняла ще одного відданого сина у своє лоно.

Віримо, що земляки назавжди збережуть пам’ять про чесне життя і героїчну загибель Андрія Ткача — одного з багатьох найвідважніших і найкращих українців, хто пожертвував своїм життям заради права нашого народу жити вільними на своїй, Богом даній, землі.

Share