Навчаються на Косівщині

Через війну в Україні чимало дітей шкільного віку змушені були залишити свої затишні класи в розбомлених ворогом школах і продовжувати здобувати знання у безпечних регіонах держави.

На Косівщині зараз навчаються понад 150 дітей з числа внутрішньо переміщених осіб, з них 40 — займаються у закладах дошкільної освіти. Найбільше таких дітей у Косівській територіальній громаді.

У закладах загальної середньої освіти Косівської міськради навчаються 78 дітей з числа внутрішньо переміщених осіб, 26 — відвідують заклади дошкільної освіти.

— З початку повномасштабного вторгнення докладного обліку ми не вели, бо тоді було дистанційне навчання аж до завершення навчального року, — розповідає головний спеціаліст відділу освіти Косівської міської ради Володимир Лаврук. — Після 24 лютого спостерігалася велика плинність учнів. Нашу громаду сприймали як транзитний пункт. Зараз все відбувається організовано, в освітніх закладах — очна форма навчання.

За словами Володимира Володимировича, значна частина дітей з числа внутрішньо переміщених осіб, які зараз навчаються у нашій громаді, до російського вторгнення в Україну жила у Харкові, Києві, Херсоні. У них не виникає жодних проблем щодо мовного бар’єру, вони швидко знаходять нових друзів серед однокласників.

Принагідно хочу зазначити, що всі заклади освіти Косівської ТГ забезпечені генераторами на випадок відключення світла, у десяти з них працюють пункти незламності.

У закладах загальної середньої освіти міської територіальної громади найбільше дітей з внутрішньо переміщених осіб навчається у Косівському ліцеї №1 ім. Я. Мудрого (19), Старокосівському ліцеї (11), Косівському ліцеї №2 ім. М.Павлика (10), Пістинському ліцеї (9).

— У Старокосівському ліцеї згуртувалися діти з різних куточків нашої держави, зокрема з Києва, Краматорська, Херсона, — зазначила директорка ліцею Ярослава Лаврентович. — В учнівському колективі адаптуються і троє першокласників.

Ігор Сусак.
«Гуцульський край», №6, 10.02.2023 року

Share