Економив гроші — отримав судимість

На території України діють затверджені постановами КМУ Порядок отримання та використання офіційних документів, а також Положення про порядок видачі посвідчень водія і допуску громадян до керування транспортними засобами відповідних категорій.

Проте деякі громадяни бажають отримати посвідчення на право керування транспортним засобом за «спрощеною» процедурою, вважаючи, що збережуть власний час і кошти. Вони отримують відповідні документи поза встановленим законодавством порядком і за обумовлену ціну.

Вказані дії тягнуть за собою кримінальну відповідальність за ч.5 ст.27, ч.1 ст. 358 КК України — як пособництво при підробленні офіційного документа (посвідчення водія) та за ч.4 ст.358 КК України — як використання завідомо підробленого документа. Покарання за вчинення вказаних кримінальних правопорушень може сягати до двох років обмеженням волі.

Слід зазначити, що кримінально караними є діяння не лише особи, яка придбає і користується такими документами, а й особи, яка їх виготовила.

Так, протягом 2022 року Косівський РВП ГУНП в Івано-Франківській області розслідував 20 кримінальних проваджень за такими фактами. З них Косівська окружна прокуратура скерувала до суду обвинувальні акти та підтримала державне обвинувачення в суді у 13-ти провадженнях. Усі скеровані до суду провадження розглянуто, 13 осіб притягнуто до кримінальної відповідальності. На теперішній час Косівська окружна прокуратура здійснює процесуальне керівництво ще у 9-ти таких провадженнях, з яких два зареєстровано з початку вже 2023 року.

Тому наголошуємо: підробка та використання підроблених документів не лише не сприяють економії часу та грошей, але й можуть допомогти отримати судимість.

Анатолій Лукашенко,
заступник керівника Косівської окружної прокуратури.

Share