Зросли штрафи за хибні виклики

Щодня в екстрені служби надходить велика кількість дзвінків. Але буває і так, що телефонують на цей номер для пустощів і недолугих жартів. Такі виклики трапляються доволі часто, на гарячу лінію надходить чимало неправдивих повідомлень про «уявні» події, яких насправді не було. Для виїзду на хибні виклики залучають людей, техніку. Даремно витрачаються значні матеріальні ресурси, безцінний час.

Хочемо наголосити, що в Україні зросли штрафи за хибні виклики рятувальників, поліції і швидкої. Завідомо неправдивий виклик аварійно-рятувального формування, поліції, екстреної медичної допомоги, відповідно до статті 183 Кодексу України про адміністративні правопорушення, загрожує штрафом від 50 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів (850 — 3400 грн.). До цього діяв штраф від 51 до 119 грн.

Косівський районний відділ ГУ ДСНС України звертається до дорослих з проханням розповідати дітям про неприпустимість таких витівок. Адже, згідно з чинним законодавством, за неправдиве повідомлення, надіслане неповнолітніми, відповідальність нестимуть їхні батьки, яким доведеться відшкодовувати завдані збитки. Дорослим теж варто утриматися від бажання побешкетувати. До повнолітніх жартівників вживають більш суворі заходи адміністративної або кримінальної відповідальності.

Пам’ятайте про те, що кожен неправдивий виклик екстрених служб може призвести до втрати майна, здоров’я, навіть — життя, людей, які справді потрапили у біду і потребують негайної допомоги.

Косівський РВ ГУ ДСНС.

Share