Про наповнення місцевого бюджету та податкові новації

Нещодавно начальник Косівської ДПІ Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Оксана Мельниченко провела зустріч з головою Косівської РДА — начальником районної військової адміністрації Наталією Кучмою, очільниками: Косівської територіальної громади — Юрієм Плосконосом, Космацької територіальної громади — Дмитром Мохначуком, Яблунівської територіальної громади — Юрієм Ковалем і заступником Рожнівського сільського голови Романом Матейчуком.

Обговорили питання виконання бюджетів громад за 2022 рік та пошуку резервів наповнення місцевого бюджету на 2023 рік, зокрема сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та плати за землю, в тому числі погашення заборгованості, яка виникла в попередніх періодах.

Оксана Мельниченко також ознайомила присутніх з новаціями податкового законодавства. Розповіла і про запровадження мінімального податкового зобов’язання, яке необхідно сплатити платникам податків за користування або володіння сільгоспугіддями. Воно включає у себе податок на прибуток підприємств, ПДФО, військовий збір, єдиний і земельний податки.

Також посадовиця нагадала, що з 1 січня 2023 року розпочалась кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2022 року, та зазначила випадки, в яких подання декларації про майновий стан і доходи є обов’язковими.

Крім цього, Оксана Мельниченко повідомила про можливість до 1 березня цього року скористатися правом на податкову амністію, тобто легалізувати активи, при придбанні яких не були сплачені податки або сплачені не в повному обсязі.

ДПС в Івано-Франківській області.

Share