Кримінальний огляд

28 вересня о 13:40 год. на­дійшло повідомлення від полі­цейського сектору реагування патрульної поліції Косівського РВП про те, що він зупинив авто­мобіль «ВАЗ 2105» під керуван­ням 25-річного мешканця Косівської територіальної громади. Під час перевірки документів чоловік пред’явив посвідчення водія з явними ознаками під­робки.

На місце події виїхала слідчо-оперативна група, яка встановила, що чоловік придбав посвідчення водія через інтернет-мережу і використовував його. Документ з ознаками під­робки вилучено та направлено на експертне дослідження. За фактом використання завідомо підробленого документа дізнавачі розпочали кримінальне про­вадження за ч.4 ст. 358 Кримі­нального кодексу України.

Косівські поліцейські про­довжують документувати фак­ти шахрайств, вчинені щодо мешканців району.

Так, 30 вересня до район­ного відділу поліції із заявою звернувся 65-річний житель Косівської територіальної гро­мади. Чоловік повідомив, що 29 вересня до нього зателефону­вав невідомий і сказав, що хоче придбати запчастини для авто­мобіля, оголошення про продаж яких заявник розмістив на одно­му з інтернет-сайтів. Потерпілий надав аферистові номер своєї банківської картки і назвав код із смс-повідомлення, після чого з його банківського рахунка зло­вмисник зняв 10000 гривень.

3 жовтня до правоохоронців звернулася 36-річна мешканка Космацької територіальної гро­мади. Жінка повідомила, що ста­ла жертвою шахраїв. Як вдалося з’ясувати поліцейським, напере­додні потерпілій прийшло смс-повідомлення про те, що вона отримала соціальну виплату, і фітингове посилання на мобіль­ний додаток одного з банків. Щоб авторизуватись у ньому, довірли­ва жінка ввела цифри своєї бан­ківської картки і пін-код. За лічені хвилини з її банківської картки двома платежами аферист зняв майже 32 тисячі гривень.

4 жовтня надійшло звернен­ня від 45-річного жителя Яблунівської територіальної грома­ди. Чоловік повідомив, що його ошукали шахраї. Поліцейські з’ясували, що потерпілий по­бачив оголошення у соціальній мережі про продаж дров і захотів їх придбати. Зателефонувавши за вказаним номером, потерпі­лий домовився з невідомим чо­ловіком про купівлю, після чого переказав йому понад 15 тисяч гривень. Однак обіцяних дров заявник не отримав. А шахрай відтоді не виходить на зв’язок.

За всіма фактами шахрай­ських дій дізнавачі розпочали кримінальне провадження за ч.1 ст. 190 Кримінального кодексу України.

Вкотре наголошуємо! Щоб не стати жертвою шахраїв:

  • не довіряйте невідомим співрозмовникам;
  • не повідомляйте нікому свої персональні та банківські дані, паролі, які можуть вико­ристовувати для підтвердження платежів;
  • не заходьте на невідомі сай­ти та не переходьте за підозріли­ми посиланнями, надісланими сторонніми особами;
  • купуйте товари лише на пе­ревірених сайтах.

Про будь-який факт чи спро­бу шахрайства повідомляйте на «102».

Косівський РВП ГУНП.

Share