Змінили постачальника газу. Як повернути кошти, заплачені попередньому

Більшості споживачам побутового газу змінили постачальника блакитного палива. Тепер ним стала ГК «Нафтогаз». Це національна компанія, засновником і єдиним її акціонером є держава. Всі особові рахунки клієнтів передано новому постачальникові. Проте у багатьох з нас виникають сумніви, кому і за що маємо платити. Адже таке автоматичне переведення відбулося заднім числом.

За газ з 1 травня необхідно оплачувати ГК «Нафтогаз», і про це повідомили не напередодні, а тільки в червні. Це, звісно, викликає деяке непорозуміння. Тепер розумію, чому йдучи вранці на роботу, мене часто на дорозі запитують, як потрапити в газконтору. Пояснюю перехожим, котрою дорогою йти та в яку вуличку повертати.

Мені теж принесла листоноша з «Укрпошти» конверт від «Нафтогазу» з новими реквізитами, тарифом і сумою розрахунку за травень. Як свідомий платник (в Україні йде війна і державі потрібні гроші), я вже заплатив за використані у травні куби газу попередньому постачальникові — ТОВ «Івано-Франківськгаз збут». Тепер, виявляється, переказані гроші треба відкликати.

У Косівську дільницю Снятинського відділення АТ «Івано-Франківськгаз» (яку жителі району звикли називати «газконтора») йду теж, щоб повернути кошти від попереднього постачальника, бо до «Нафтогазу» вони автоматично не переходять. Але, на відміну від багатьох, уже йду «озброєний», прочитав у нашій районній газеті, які документи потрібно з собою мати.

Навідуюся у другій половині дня, бо чув, що тоді майже немає черги. Працівник газконтори допомагає заповнити заяву-вимогу. Оформлення повернення моїх коштів відбувається без жодних проблем, оскільки не мав боргу за спожитий газ.

Головний фахівець відділу продажів Косівської дільниці Снятинського відділення АТ «Івано-Франківськгаз» Сніжана Подюк пояснює, що особовий рахунок у всіх абонентів у районі не змінився. За новим рахунком треба платити тільки за газ. В оплаті за доставку (розподіл) газу нічого не змінилося. Також заборгованість за спожитий газ, використаний до 1 травня 2022 року, необхідно оплатити попередньому постачальникові «Івано-Франківськгаз збут».

Постачання і розподіп — це різні послуги. Ціна газу в постачальної компанії «Нафтогаз» до 1. 05. 2023р. за тарифним планом — 7,96 гривень (7,95689 грн) за один кубометр. Але абонентів, які станом на 1. 05. 2022р. мають борг більше двох тисяч гривень, «Івано-Франківськгаз збут» буде передавати до суду.

Сніжана Іванівна наголошує, що дуже важливо, тобто обов’язково щомісяця, з 1 по 5 числа, передавати показання лічильника за тел. (067) 6565104 або в особистий кабінет 7104. Показники лічильника передають газорозподільній компанії (облгазу), щоб компанія «Нафтогаз» могпа виставити рахунок за фактично використаний газ.

До відділення, де обслуговують абонентів, котрі прийшли повернути на свій банківський рахунок кошти, сплачені ними за використаний у травні газ, бо попередній постачальник не буде самостійно перераховувати їх «Нафтогазу», завжди є черга. Інколи вона утворюється ще до початку робочого дня. Після обіду — вільніше.

Працівники кабінету обслуговування щодня приймають більше пів сотні заявників. Але відвідувачів приходить значно більше, деякі — за роз’ясненням. Сніжана Подюк розповідає: щоб повернути кошти при написанні заяви-вимоги потрібно мати ще такі додатки: копію документа, що посвідчує особу (паспорт громадянина України); копію ідентифікаційного номера платника податків; копію квитанції про оплату за газ; довідку з реквізитами карткового рахунка, на який буде здійснено повернення коштів. У кожного переплата різна: у когось 30 гривень, а в когось і 5–6 тисяч.

Ігор Сусак
«Гуцульський край», №29, 22.07.2022 року

Share