Кримінальний огляд

5 липня у межах криміналь­ного провадження, розпоча­того 29.06.2022р. за ч.1 ст.310 КК України, на підставі ухвали Косівського районного суду від 30.06.2022р., в с. Рибному Рожнівської територіальної громади було проведено санкціонований обшук на земельній ділянці, яка належить 45-річному місцевому мешканцю.

Було виявлено та вилучено 236 рослин конопель, які правоохоронці направили на експертне дослідження. Досудове розслідування триває.

5 липня о 23:58 год. надій­шло повідомлення на спецлінію «102» від чергового лікаря швидкої медичної допомоги про те, що в селі Хімчині Рожнівської територіальної громади у влас­ному житловому будинку помер 33-річний місцевий житель, який хворів, проживав із сім’єю.

Слід­чо-оперативна група виїхала на місце події. Слідів насильницької смерті не виявила. Тіло чоловіка відвезли в морг для проведення судово-медичної експертизи та встановлення причини смерті. За цим фактом слідчі розпочали кримінальне провадження.

6 липня надійшло повідом­лення на спецлінію «102» від 53-річного мешканця Рожнів­ської територіальної громади про те, що односельчанин вда­рив його в обличчя, розбив ноутбук.

Слідчо-оперативна гру­па виїхала на місце події, де встановила, що в с. Рибному, в приміщенні сільської ради, між чоловіками виник словесний конфлікт, під час якого 56-річний чоловік, перебуваючи в стані ал­когольного сп’яніння, з хуліган­ських мотивів пошкодив ноутбук і спричинив заявникові фізичний біль, після чого пішов у невідо­мому напрямку.

За фактом хулі­ганських дій дізнавачі розпочали кримінальне провадження за ч.1 ст. 296 Кримінального кодексу України. Досудове розслідуван­ня триває.

6 липня о 20:02 год. надійшло повідомлення від поліцейсько­го офіцера громади про те, що в селі Стопчатові Яблунівської територіальної громади він зу­пинив автомобіль «Opel Vectra».

Під час перевірки документів во­дій, мешканець Київської облас­ті, пред’явив посвідчення водія з явними ознаками підроблення.

На місце події виїхала слідчо-оперативна група, яка оглянула місце події та вилучила у водія посвідчення. Документ направ­лено на експертне дослідження. За фактом використання завідомо підробленого документа ді­знавачі розпочали кримінальне провадження за ч. 4 ст. 358 Кри­мінального кодексу України.

8 липня у межах криміналь­ного провадження, розпоча­того 1.07.2022 р. за ч.1 ст.310 КК України, на підставі ухвали Косівського районного суду від 5.07.2022р., в селі Старих Кутах Кутської територіальної громади було проведено санкціонова­ний обшук на земельній ділянці, яка належить 58-річній місцевій мешканці. Було виявлено та ви­лучено 431 рослину маку.

Цього ж дня у межах кримінального провадження, розпо­чатого 1.07.2022 за ч.1 ст.310 КК України, в селі Старих Кутах Кутської територіальної громади на земельній ділянці 37-річної місцевої жительки виявлено та вилучено 412 рослин маку.

Правоохоронці направили вилучені рослини на експертне дослідження. Досудове розслі­дування триває.

НАГАДУЄМО: з 1 червня роз­почався практичний етап опе­рації «Мак», який триватиме до вересня. її мета — виявлення і знищення нелегальних посівів нарковмісних рослин маку та ко­нопель, а також перекриття ка­налів надходження цих рослин до споживачів наркотиків.

Чинне законодавство забо­роняє незаконне вирощування маку та конопель! У разі вияв­лення незаконних насаджень снотворного маку в кількості до 100 рослин чи конопель — у кіль­кості до 10 рослин, власнику за­грожує адміністративна відпові­дальність (стаття 106-2 Кодексу України про адміністративні пра­вопорушення).

За незаконний посів понад 100 рослин маку чи понад 10 рослин конопель законодавство передбачає кримінальну відпові­дальність (стаття 310 Криміналь­ного кодексу України).

Посіви маку на території держави дозволені лише спеціа­лізованим підприємствам, які отримали ліцензії на здійснення відповідних видів діяльності.

Тож правоохоронці заклика­ють громадян не бути байдужи­ми і повідомляти про відомі на­садження наркотичних рослин до відділу поліції або на лінію «102».

Косівський РВП ГУНП.

Share