Гартують командний і патріотичний дух

15–16 червня на базі Івано-Франківського ліцею №21 та Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбулася першість Івано-Франківської ОДЮСШ з бадмінтону серед юнаків і дівчат 2008 року народження і молодших. У ній брала участь команда з Косівського району.

В цій новині несподіване все. По-перше, цей вид спорту на Косівщині ще два місяці тому не був популярним і масовим. Бадмінтоном, якщо хтось і цікавився, то лише як видом літнього активного відпочинку. По-друге, косівська команда складалася з чотирьох юних спортсменів, але тільки одна з них — Анна Михлюк — місцева. Троє інших можна назвати новими косів’янами. Це — внутрішньо переміщені особи зі сходу України: Таїсія Кулікович, Михайло Остапчук і Михайло Григорян.

Засіяв спортивну ниву Косівщини саджанцями досі не популярного для неї виду спорту Максим Рисаков з міста Дніпра. Повномасштабна війна привела його на Косівщину. Чоловік оселився у Шешорах. Сидіти без діла не може. Любить бадмінтон, брав участь у багатьох змаганнях. Тому прийшов у Косівську дитячу юнацько-спортивну школу «Гірське орлятко», щоб запропонувати свої послуги тренера-волонтера.

ДЮСШ зацікавилася і допомогла Максимові зустрітися з потрібними людьми. Секцію гри в бадмінтон відкрили на базі Старокосівського ліцею. Впродовж двох місяців у ній майже щодня займаються любителі бадмінтону. Кожного разу Максим Рисаков їздить з Шешорів у Косів, безкоштовно навчає людей різного віку — і місцевих жителів, і внутрішньо переміщених осіб, які мешкають у Старокосівському ліцеї.

На тренуваннях молодь і дорослі спілкуються. Разом тренуються, змагаються, гартують командний дух. І не тільки спортивний, а й патріотичний.

Варто зазначити, що серед учасників і переможців першості Івано-Франківської ОДЮСШ також було багато школярів з різних куточків України, яких вигнала з рідних домівок війна.

Після двох місяців цікавих та ефективних тренувань дебют Анни Михлюк — юної бадмінтоністки зі Смодної — був більш ніж вдалим. Дівчинка вийшла у фінал, де зустрілася зі старшою за віком і досвідом (займається більше двох років) Настею Побігун. Це посилювало інтригу. Фінал розпочався з невеликою перевагою Насті, яка в першій партії виграла. У другій — Аня зуміла переломити хід поєдинку. Але фортуна усміхнулася суперниці. Двобій закінчився з рахунком 21:23 на користь Насті.

У окремому змаганні за малий кубок серед дівчат перше місце виборола, Марія Пастухова, обігравши тепер уже нашу Таїсію Кулінович. Серед парних ігор бадмінтоністи з Косівщини Анна Михлюк і Михайло Остапчук програли за вихід у півфінал з мінімальним рахунком срібним призерам змагань. У окремому змаганні за малий кубок серед пар перемогу вибороли нові косів’яни Михайло Григорян і Таїсія Кулінович.

Як бачимо, важливу роль ентузіастів і професіоналів в історії ніхто не відміняв. Фанат і знавець бадмінтону Максим Рисаков зумів зацікавити своїм захопленням незнайомих і випадкових людей. Місцеві жителі (працівники ДЮСШ і Старокосівського ліцею) ініціативу підтри~ мали, допомагають Максимові у міру своїх можливостей.

І хто знає, можливо, через кілька років бадмінтон стане одним з провідних видів спорту на Косівщині. Війна рано чи пізно закінчиться, а життя і спорт — вічні.

Аліса Мудрицька,
журналістка.

Олександр Михлюк,
інструктор-методист ДЮСШ «Гірське орлятко».

Р.S. Якщо вас зацікавила ця інформація, якщо хочете навчити своїх дітей добре грати у бадмінтон, якщо маєте бажання розвивати цей вид спорту на Косівщині і можете допомогти в цьому коштами і спортивним спорядженням, — телефонуйте Максимові Рисакову за номером (067) 5666045.

Share