Лікар, науковець і професор — з Бабина

Андріюк Лук’ян Васильович народився 6 серпня 1951 року у селі Бабині. Закінчив з відзнакою лікувальний факультет Львівського медичного інституту в 1976 році, клінічну ординатуру на кафедрі неврології. З 1977-го по 1980 р. працював лікарем-неврологом у практичній охороні здоров’я. З вересня 1980 року — у Львівському національному медичному університеті асистентом кафедри рефлексотерапії, неврології, доцентом кафедри невропатології і нейрохірургії до 2006 року.

З жовтня 2006-го є професором, завідувачем кафедри реабілітації і нетрадиційної медицини. Читає лекції, проводить семінарські і практичні заняття для лікарів-слухачів та інтернів факультету після-дипломної освіти.

Лук’ян Васильович свої зусилля докладає для організації всесторонньої допомоги різним категоріям хворих. Постійно лікує і консультує їх у відділеннях Львівської обласної лікарні відновного лікування, 4-ої міської клінічної лікарні м. Львова, Львівському міжрегіональному центрі соціально-трудової, професійної та медичної реабілітації інвалідів. Є спеціалістом вищої кваліфікаційної категорії з неврології, рефлексотерапії, народної і нетрадиційної медицини. Завжди допомагає своїм землякам і у Львові, і у рідному краї. Наш краянин обіймає посаду заступника декана факультету післядипломної освіти з наукової роботи.

Серед головних напрямів наукових досліджень Л.В.Андріюка — проблеми діагностики, клініки, лікування та профілактики захворювань головного мозку судинного генезу, проблеми вертеброневрології, рефлексотерапії, мануальної терапії, бделотерапії, електропунктурної діагностики. Він є автором близько 400 наукових праць, серед яких вісьмох монографій, 4 підручників, двадцяти п’яти навчально-методичних посібників, має п’ять авторських свідоцтв на винаходи.

Лук’ян Васильович, як науковець, керує низкою дисертаційних робіт за фахами фізична та медична реабілітація, рефлексотерапія, регулярно виступає опонентом на захистах кандидатських і докторських дисертацій. Він впровадив у клінічну практику низку методів діагностики та реабілітації хворих з інсультами, вертеброгенними ураженнями нервової системи. Як досвідчений клініцист, надає консультативну та лікувальну допомогу хворим неврологічного профілю із Західного регіону України.

Дбайливе ставлення до хворих, висока професійна підготовка та ерудиція здобули професорові Л.Андріюку заслужений авторитет і повагу серед пацієнтів, лікарів і працівників університету. За вагомий внесок у сферу охорони здоров’я українського суспільства нагороджений Почесними грамотами МОЗ України (2009), Подяками міністра охорони здоров’я України (2008) Львівської обласної державної адміністрації (2007, 2011), також має численні дипломи та грамоти за наукові доповіді, з якими виступав на різних симпозіумах, конгресах, з’їздах.

За вагомий внесок і невтомну працю на благо суспільства нагороджений орденом Княгині Ольги, двома медалями, Почесними грамотами Верховної Ради України та Міністерства охорони здоров’я. Відзначений Подякою Міністра охорони здоров’я України, та Львівської обласної державної адміністрації.

Серед найважливіших праць Л.В.Андріюка, які побачили світ за останні роки: «Інсульт. Вибрані питання діагностики, ускладнень, лікування, реабілітації» (2009), «Основи магнітотерапії» (2009), «Немедикаментозні методи лікування» (2011), «Вертебральні та екстравертебральні захворювання суглобів: мануальна діагностика і корекція» (2012), «Водолікування: інноваційні методики та технології» (2012), «Фізіотерапія та немедикаментозні методи лікування» (2013), «Бальнеоароматерапія» (2013), «Використання вуглекислого газу в медичній реабілітації» (2014), «Основи фармакогнозії і фітотерапії» (2015), «Народна і нетрадиційна медицина» (2015), «Вибрані питання нутріціології» (2015), «Теоретичні та практичні аспекти нутріціології» (2016), «Теорія і практика рефлексотерапії» (2017), «Роль харчування у профілактиці та лікуванні захворювань людини» (2017), «Дисфункція хребта, м’язів, суглобів: від діагностики до лікування» (2017), «Лікарські засоби рослинного походження у клінічній практиці і народній медицині» (2017), «Мистецтво лікування: від харчування до якості життя» (2018), «Холістичні немедикаментозні методи лікування в практиці лікаря» (2018), «Альтернативний погляд на проблеми хвороби» (2019), «Захворювання органів дихання в сімейній медицині» (2019), «Теоретико-методологічні основи фізичної та медичної реабілітації в стоматології» (2019), «Основи відновної терапії (медичної реадаптації і реабілітації) вертеброгенних захворювань нервової системи», «Фізична і медична реабілітація» (2021).

Л.В.Андріюк є членом редакційної ради чеського та польського журналу, головою асоціації рефлексотерапевтів, асоціації фізичної та реабілітаційної медицини, асоціації народної та нетрадиційної медицини м. Львова і Львівської області.

Лук’ян Васильович — член міжнародної асоціації неврологів, головний позаштатний спеціаліст з народної та нетрадиційної медицини, головний позаштатний спеціаліст з рефлексотерапії департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації. Він наш краянин — лікар, науковець і професор.

Родини з с. Бабина та с. Соколівки.
«Гуцульський край», №32, 6.08.2021 р.

Share