Кубок гуцульських міст

Міжобласний турнір з футболу (за назвою винесеною у заголовок) проводять уже вп’яте. Цьогоріч, 31 липня — 1 серпня, в м. Косові на міському стадіоні змагалися чотири команди суперників.

Ще у 1961 році виробничо-художнє об’єднання (ВХО) «Гуцульщина», на той період солідне й успішне підприємство, започаткувало кубок «Гуцульських міст». Цьогоріч футбольний турнір відзначає дві дати: 60-річчя від започаткування та 5-річчя після відновлення у 2016 році міжобласного турніру з футболу «Кубок гуцульських міст». Про це в своєму вітальному виступі на відкритті турніру вели мову Косівський міський голова Юрій Плосконос, депутати міської ради Володимир Данильців і Юрій Довбенчук.

Участь у цьогорічному турнірі взяли чотири команди: «Черемош» з м. Вижниці; «Сокіл-Буковина» з с-ща Путили; «Варатик» з м. Коломиї та «Гуцульщина» з м. Косова. Команди, згідно з жеребкуванням, були поділені на дві підгрупи, де виборювали вихід у фінал за кубковою системою змагань.

31 липня першими на поле вийшли команди «Гуцульщина» (м. Косів) і «Сокіл-Буковина» (с-ще Путила). Гра закінчилася з рахунком 5:0. З косівської команди у ворота суперника забили м’ячі Тарас Пиптюк (36 хв.), Сергій Гарасим’юк (59 хв., 62 хв., 80 хв.), Валерій Лабудяк (88 хв.).

Наступний матч — поєдинок між ФК «Варатик» (м. Коломия) і ФК «Черемош» (м. Вижниця). Перемогу з рахунком 3:1 здобули вижниччани. Голи забили — Олександр Маковійчук (10 хв.), Іван Ґаврилюк (13 хв.), Василь Вірста (46 хв.), Павло Чорногуз (50 хв.).

Першого серпня за третє-четверте місця змагалися «Сокіл-Буковина» та «Варатик». Зустріч завершилася поразкою для футбольної команди з Путили (0:4). Перемогу коломиянам «принесли» Роман Левандович (13 хв., 40 хв.), Петро Іваничук (23 хв.), Роман Левандович (40 хв.), Іван Гаврилюк (52 хв.).

— Звичайно найбільш очікуваним був фінал турніру, — з неабияким хвилюванням зізнається член оргкомітету Олександр Михлюк. — На поле вийшли добре підготовлені команди «Гуцульщина» (м. Косів) і «Черемош» (м. Вижниця). Гра була доволі напруженою і закінчилася з рахунком 2:1 на користь косівчан. М’ячі провели у ворота суперника на 33 хвилині Володимир Кулаш, а на 47-ій — Валерій Лабудяк. Гол у відповідь на 68 хв. забив Василь Гадяцький.

За підсумками турніру команда «Гуцульщина» з М. Косова вже вчетверте завойовує кубок гуцульських міст (2016, 2017, 2018 та в 2021 роках). Команда «Черемош» з м. Вижниці двічі виходила у фінал і двічі поступалася господарям змагань (у 2017 і 2021 рр.). ФК «Варатик» з Коломиї, дебютант цього турніру, виборола бронзові медалі.

Нагороди переможцям міжобласного турніру вручали заступник Косівського міського голови з гуманітарних питань Володимир Петричук і депутати міської ради Володимир Данильців та Юрій Довбенчук.

За обслуговування турніру нагороди отримали й судді Ігор Геник, Віктор Лесюк, Василь Федорчак з Коломийщини. А в номінаціях визначено: кращий воротар — Денис Івасюк («Черемош», м. Вижниця); кращий захисник — Олег Мочерняк («Гуцульщина», м. Косів); кращий гравець — Володимир Іваничук («Варатик», м. Коломия); кращий бомбардир — Сергій Гарасим’юк «Гуцульщина», м. Косів).

Команди нагородили кубками, медалями, суддів — пам’ятними призами, номінантів — статуетками. Всі нагороди закупили за кошти Косівської міської ради.

Оргкомітет щиро вдячний усім командам за участь у турнірі, медикам, які обслуговували змагання, Косівській міській раді за фінансову підтримку та організацію турніру «Кубок гуцульських міст — 2021».

Ігор СУСАК.
«Гуцульський край», №33, 13.08.2021 р.

Share