Барвиста професія вишивальниці

Вишивка — один з давніх і найбільш розповсюджених видів народного декоративно-прикладного мистецтва.

Традиційна культура, народне мистецтво — безцінний скарб українського народу. В цьому мистецтві втілені найвищі ідеали національного мислення й відповідні світоглядні засади, виявлені риси українського характеру, його принципові погляди на загальнолюдські та національні цінності.

Унікальність та своєрідність українського народного мистецтва утверджують незалежну державу, зміцнюють авторитет серед інших країн світу. Український народ — багатий на давні звичаї, обряди, вірування, світоглядні уявлення та різновиди народного ремесла.

Досить актуальним на сьогодні є збереження етнічної пам’яті українського народу. Саме тому, в рамках проведення комплексу профорієнтаційних заходів «Калейдоскоп етнопрофесій», Косівська районна філія Івано-Франківського обласного центру зайнятості спільно з Косівською міською бібліотекою провели профінформаційний захід, приурочений Дню вишиванки, для учнів 9 класу Косівського ліцею ім. І. Пелипейка Косівської територіальної громади.

Школярі з великим задоволенням взяли участь у майстер-класі, який для них провела майстриня-вишивальниця Оксана Пасічняк, Вона наголосила, що вивчення досвіду роботи майстрів вишивки Косівщини є одним із головних завдань майстер-класу, адже такий вид діяльності сприяє не лише поглибленню знань у царині народного вишивання, але й розкриває творчий потенціал народних умільців нашого регіону.

Провідна фахівчиня з профорієнтації Косівської районної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості Тетяна Романчич розповіла про те, як правильно вибрати професію та уникнути помилок, застосовуючи формулу «ХОЧУ-МОЖУ-ТРЕБА». В ході заходу ознайомилися з ринком праці районута реаліями сьогодення, а також — із професіями, які притаманні нашому регіону. Надала інформацію про електронні сервіси Державної служби зайнятості, які створені з метою надання послуг з профорієнтації у дистанційному режимі.

Учні отримали позитивні емоції. На їхню думку, те, що вони «доторкнулися» до професії, багато в чому змінило їх погляди загалом на вибір професії та допомогло визначити подальші орієнтири.

Т. Романчич,
провідна фахівчиня Косівської районної філії Івано-Франківського ОЦЗ.

«Гуцульський край», №22, 28.05.2021 року

Share