Лунала гучно Різдвяна коляда

Ще один рік полинув у минуле. Він був досить складний. Нам потрібно було навчитися жити в умовах пандемії, відмовитись від звичного способу життя, багатолюдних зустрічей і святкувань.

Але за будь-яких умов, навіть найскладніших, наш народ підтримує звичаї і традиції своїх предків. Особливе місце у нас, гуцулів, займає Різдво. Від хати до хати йдуть колядники-діти на Святвечір, вітають господарів колядками і віншуваннями. Церковна громада вітає колядками в наступні дні після Різдва. А на закінчення свят — Розколяда. Раніше вона відбувалась у Народному домі, а цього року, зваживши на всі складні обставини, митрофорний протоієрей, отець Іван Сабадаш запропонував провести Розколяду в приміщенні православної церкви (ПЦУ) села Тюдова.

Церковне братство з Ярославом Артем’юком, церковний хор з дяком Петром Павлюком і вся церковна громада підтримали пропозицію священника.

У неділю, 31 січня, на релігійне свято Танасія, вперше в історії ПЦУ села Тюдова відбулась Розколяда в приміщенні храму. Всіх привітав отець Іван Сабадаш, а потім вітали присутніх і колядували учні 7 класу Тюдівського ліцею. Виступи дітей в храмі завжди дуже гарно сприймають. Діти — наче ангели.

— Може, в тій хаті хтось гірко сумує, може, в тій хаті когось бракує?

— Коляд, коляд, коляда. Вірус хай уже мина. Щоб жили ми всі без бід і забули про ковід.

Ці та інші побажання усім запали в душу.

Після діточок зі привітаннями та колядками виступили жінки з церковної громади. Вони не забули нікого і, в першу чергу, воїнів — захисників України, які вже сьомий рік, на жаль, зустрічають Різдвяні свята не вдома, а в окопах, кожен день ризикують своїм життям, щоб ми спали спокійно і нарешті настав мир.

За традицією, колядників треба пригощати. Після Розколяди всіх присутніх частували пампушками й іншими божими дарами. Для цього дуже постарались старший брат Я.Артем’юк, Г.Самашко, О.Дутчук, А.Місечко, О.Гурей, Н.Маруняк, О.Подоляк, Т. Подоляк.

Настоятель храму І.Сабадаш висловив щиру подяку дякові П.Павлюку, паламареві В.Волянському, старшому братові Я.Артем’юку, касирам М.Кордяк, Г.Лукань, хористам, колядникам, усім присутнім: «Щиро дякую Господу за те, що в мене така згуртована і талановита громада. Многая щасливих літ всім! Щоб і наступного року так Розколяду проводили», — сказав о. Іван Сабадаш.

Дяк ПЦУ П.Павлюк від душі подякував священникові Сабадашу, з благословення якого відбулося таке величне духовне свято, а також — гостям та учасникам нової Тюдівської православної традиції — Розколяди 2021.

Марія Чоланюк.
«Гуцульський край», №6, 5.02.2021 рік

Share