Кримінальний огляд

28 січня кіберполіцейські викрили двох осіб, один з них — мешканець Косівського району, які займалися незаконним збутом інформації про перетин державного кордону України.

Правопорушення викрили співробітники кіберполіції Івано-Франківщини спільно зі слідчими Косівського відділу поліції та працівниками обласного управління внутрішньої безпеки Нацполіції.

Кіберполіція встановила, що до несанкціонованого збуту інформації причетні двоє 30-річних чоловіків — мешканці Тернопільської та Івано-Франківської областей. Фігуранти в Інтернеті, зокрема на платформах оголошень, пропонували для продажу бази даних про перетин державного кордону України. У розпорядженні зловмисників були відомості щодо перетину кордону українськими та іноземними громадянами, транспортними засобами, а також терміни їхнього перебування у країні.

Коштувала одна сформована база даних від 500 до 1500 гривень. Також правопорушники працювали «на замовлення». Правоохоронці провели обшуки в оселях фігурантів, вилучено мобільні телефони, банківські карти та комп’ютерну техніку.

Наразі поліцейські перевіряють працівників митної і прикордонної служби України щодо причетності до незаконного розповсюдження інформації з обмеженим доступом.

Фігурантам оголошено підозру за ч. 2 ст. 361-2 (несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається у комп’ютерах, автоматизованих системах, комп’ютерних мережах) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до п’яти років позбавлення волі. Досудове слідство триває.

30 січня до Косівського районного відділу поліції із заявою звернулася 86-річна мешканка району, яка повідомила про те, що невідома особа в ніч на ЗО січня розбила скло у віконній рамі, проникла до її будинку та вчинила там безлад.

За цим фактом розпочато кримінальне провадження за ст.162 ч.1 (порушення недоторканності житла) Кримінального кодексу України.

31 січня надійшло повідомлення від дільничного офіцера поліції про те, що в селі Рожнові, на дереві у саду, поблизу автозаправки, виявлено труп 42-річного мешканця Снятинського району. Чоловік повісився. Його тіло направлено в морг для проведення судово-медичної експертизи та встановлення причини смерті. За цим фактом розпочато кримінальне провадження.

2 лютого надійшла заява від 38-річного мешканця району про те, що 29 січня особа з його банківської картки зняла 10000 гривень. За фактом крадіжки розпочато кримінальне провадження за ч.1 ст.185 Кримінального кодексу України. Проводиться досудове розслідування.

2 лютого дільничний офіцер районного відділу поліції виявив факт порушення правил адмінь стративного нагляду 53-річним піднаглядним, який самовільно, без дозволу поліції, залишив місце свого проживання. За цим фактом розпочато кримінальне провадження за ст.395 (порушення правил адміністративного нагляду) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає арешт до шести місяців. Досудове розслідування триває.

Косівський ВП ГУНП.

Share