Пожежникам-добровольцям у Прокураві подарували сучасний пожежний модуль та багато іншого обладнання

3 лютого 2021 р. у с. Прокурава Космацької громади Івано-Франківської області завершилась реалізація проєкту «Підтримка Добровільної пожежної служби у Прокураві» фінансованого у рамках програми «Польська допомога» за кошти Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

Добровільна пожежна команда у селі Прокурава була створена громадою у 2019 р. в рамках міжнародної програми ULEAD з Європою, фінансованою ЄС – Космацька ОТГ була тоді вибрана у відкритому конкурсі з-поміж більше 140 заявок. Добровольці пройшли курси в ДСНС (яка надала теж пожежну машину), польські спеціалісти допомагали створити команду і план безпеки, а також приймали у себе з навчальним візитом представників громади, адже у Польщі бл. 700 000 пожежників-добровольців! Добровольці самотужки побудували пожежне депо, а громада разом з польським МЗС укомплектувала їх основними засобами особистого захисту.

Зараз, завдяки 2 рокам успішної роботи, протягом яких команда виросла до 15 чоловік, громада отримала від польської сторони допомогу у вигляді сучасного пожежного модуля на причепі, який можна підключити до будь-якого автомобіля і швидко доїхати до пожежі у найбільш недоступних куточках гірської громади. Громада отримала також набір іншого пожежного та ремонтного обладнання: вогнегасники для громадських будинків, генератори, зарядні пристрої, протигази, пожежні рукави та пістолети і т.д. Загальна вартість проекту склала 11 тис. євро (бл. 375 тис. грн).

«Формування та діяльність добровільних пожежних команд – це те, що справді активізує громаду, дозволяє згуртувати населення для спільного блага та, врешті-решт, допомогає творити громадянське суспільство, робить людей такими, що відчувають відповідальність за місцевість, у якій живуть, за їхню малу батьківщину.» – сказала під час візиту до пожежників-добровольців Еліза Дзвонкєвіч, Генеральний консул Польщі у Львові. «Польські пожежники вже багато років передають досвід та знання їхнім українським колегам, співпраця успішно налагоджена та продовжується. Я дуже тішуся, що таким чином відбувається покращення безпеки українських громад. Можливість спостерігати за цим і безпосередньо брати участь в цьому дійсно наповнює мене радістю».

«Польська допомога» – це програма польського співробітництва в галузі розвитку, що реалізується Міністерством закордонних справ Республіки Польща у співпраці з органами державного управління, громадськими організаціями та місцевими структурами країн-партнерів, а також активність у заходах міжнародних організацій.

Найвищою метою Польської допомоги є підтримка сталого розвитку суспільства та економіки в країнах, що розвиваються, реалізація ініціатив, спрямованих на зменшення бідності, поліпшення стану здоров’я населення, підвищення рівня освіти та професійної кваліфікації жителів, підтримка процесів демократизації та державних реформ, побудова сучасних державних інститутів, сприяння розвитку прав людини та підтримки громадянського суспільства. Україна є однією з пріоритетних країн для реалізації концепції програми.

Share