Забезпечення дитини реабілітаційними послугами

Відділ персоніфікованого обліку та забезпечення пільгових категорій населення управління праці та соціального захисту населення РДА надає роз’яснення щодо здійснення реабілітації дітей з інвалідністю.

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 року №309 (із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ №994 від 4.12.2019 р., №30 від 20.01.2021р.) затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю.

Запроваджений новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю за принципом «гроші ходять за людиною», що дозволить забезпечити адресність, прозорість та підвищити якість “надання реабілітаційних послуг.

Для забезпечення дитини реабілітаційними послугами один з її батьків чи її законний представник подає заяву про направлення її до реабілітаційної установи.

Заяву разом з необхідними документами з 1 січня цього року приймають місцеві органи за місцем реєстрації дитини лише у разі надсилання їх поштою або в електронній формі через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування або Єдиний державний веб-портал електронних послуг. Також приймають уповноважені посадові особи виконавчого органу сільської, селищної, міської рад відповідної територіальної громади (далі — посадові особи виконавчого органу) та адміністратори центру надання адміністративних послуг, які передають їх протягом трьох робочих днів з дати надходження відповідному місцевому органу.

З 1 березня заяви разом з необхідними документами приймають посадові, особи виконавчого органу або адміністратори центру надання адміністративних послуг виключно після формування електронної справи.

До заяви додають копії таких документів (із пред’явленням оригіналів):

  • паспорт громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу одного з батьків дитини, супроводжуючої особи або її законного представника;
  • свідоцтво про народження дитини або паспорт громадянина України, що посвідчує особу дитини;
  • індивідуальну програму реабілітації видану лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;
  • виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою, затвердженою МОЗ;
  • документ, який підтверджує статус дитини-сироти/дитини, позбавленої батьківського піклування (для дитини-сироти/дитини, позбавленої батьківського піклування);
  • один з передбачених Податковим кодексом України документів з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків дитини, одного з її батьків (законного представника), супроводжуючої особи.

Вартість реабілітаційних заходів для кожної дитини визначає реабілітаційна установа відповідно до індивідуальної програми реабілітації, в якій зазначають обсяг і терміни проведення таких заходів.

Гранична вартість реабілітаційних заходів не перевищує для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження І та II ступеня — 16 тис. гривень, III ступеня — 25 тис. гривень.

У разі виникнення додаткових питань необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту.населення РДА за адресою: м. Косів, вул. Незалежності, 41, кабінет №6, телефон — 2-25-66.

Василь Ропар, начальник УПСЗН РДА.

Share