Порядок вручення повісток під час воєнного стану

У зв’язку з тривалою широкомасштабною збройною агресією рф проти України Указом Президента України №757/2022 продовжено строк дії воєнного стану в Україні та загальної мобілізації на три місяці — до 19 лютого 2023 року.

У рамках проведення загальної мобілізації в державі проводять спеціальні заходи, зокрема, призов військовозобов’язаних до Збройних сил України на військову службу.

Відповідно до п. З статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» громадяни України під час мобілізації зобов’язані з’являтися за викликом до територіальних центрів комплектування і соціальної підтримки для уточнення їхніх облікових даних і визначення їх призначення на особливий період.

Тож повістку може отримати будь-який чоловік віком від 18 до 60 років.

Законодавством на сьогодні не визначено порядку, де можна чи не можна вручати повістку. Фактично її можуть вручити особисто в руки в будь-якому місці: на вулиці, блокпосту, робочому місці, за місцем проживання.

Вручати повістку може представник органу місцевого самоврядування, керівник підприємства, установи, організації, де працює військовозобов’язаний, управителі багатоквартирних будинків. Також повістки можуть вручати безпосередньо посадові особи територіальних центрів комплектування і соціальної підтримки.

Щоб вручити повістку, насамперед необхідно встановити особу, якій її вручають. У воєнний час потрібно завжди носити з собою документи і, у випадку запиту, надавати їх для перевірки уповноваженій особі. Такими уповноваженими особами є представники Національної поліції України.

Повістку мають вручати особисто. Якщо особа відмовляється від отримання повістки, складають акт про відмову від отримання повістки із підписами уповноважених осіб і свідків та вручають військовозобов’язаному під підпис.

Вручення повістки не означає, що особу відразу ж відправлять на навчання чи тим більше на фронт. Це насамперед роблять для уточнення військово-облікових даних.

У разі неприбуття за викликом за першим або другим видом повістки до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, особі загрожує адміністративний штраф у розмірі: за перше порушення — від 200 до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3400–5400 грн).

За ігнорування повісток третього або четвертого виду:

  • кримінальна відповідальність
  • від обмеження волі до 3 років до позбавлення волі від 3 до 5 років.

Косівська районна військова адміністрація.

Share