Лікарняні — за спрощеною процедурою

У разі підтвердженого діагнозу COVID-19 або потреби в оплачуваній за кошти Фонду соціального страхування України самоізоляції під меднаглядом, відповідні лікарняні листки не потребують погодження із заввідділення або ЛКК для їх продовження на термін понад 10 днів.

Такі зміни внесено наказом МОЗ України від 11.11.2020 №2593 «Про затвердження змін до порядку надання первинної медичної допомоги та інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян». Документ набув чинності 22 грудня 2020 року.

Нагадаємо, ФССУ компенсує застрахованим особам втрачений заробіток за весь час лікування або ізоляції від коронавірусної хвороби, починаючи з шостого дня непрацездатності (перші п’ять днів фінансує роботодавець).

Відповідно до оновлених положень, починаючи з 22 грудня та на період дії карантину, лікуючий лікар в амбулаторно-поліклінічних закладах може видавати листок непрацездатності особисто на термін, необхідний для лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою або завершення їхньої самоізоляції відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я. Раніше продовження лікарняного листка на термін понад 10 і до 30 днів проводили лікуючий лікар спільно із завідувачем відділення, а надалі — ЛКК.

Зміни до інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, погодила виконавча дирекція Фонду соціального страхування України з метою спрощення процедури і пришвидшення виплати допомоги з тимчасової втрати працездатності від Фонду.

Нововведення має на меті зменшити кількість контактів хворих із медичними працівниками при продовженні лікарняних листків.

За повідомленням РДА.

Share