Зустріч з відомим лижником

У мальовничому селі Космачі, в сім’ї вчителів у 1954 році народився Ігор Костюк. Його мати, світлої пам’яті Ірина Михайлівна працювала вчителем історії у місцевій середній школі. її любили і поважали не тільки колеги та школярі а й односельчани. Вона мала особливий підхід до учнів, вміло викладала свій предмет. Також з любов’ю ставилася і до своїх дітей, прищеплювала їм найкращі якості характеру. Своїх синів виховала порядними і працьовитими.

Після закінчення середньої школи Ігор вступив до Львівського політехнічного інституту (спеціальність «інженер-економіст»). Ще в шкільні роки захоплювався спортом і неодноразово був переможцем районних та обласних змагань з лижних перегонів і кросу. Футбол у Космачі запроваджувався завдяки І.Костюку та його товаришам — П.Палійчуку і В.Кіщуку. На недільні футбольні матчі збиралося багато односельчан.

Ігор Костюк Космач

Після закінчення вишу Ігор Степанович працював у Коломийському будівельному управлінні. У цей час виступав за збірну України з лижного спорту спортивного товариства «Авангард» (згодом «Україна»). Пізніше був заступником міського голови в Коломиї. З 2006–2019 роки трудився на цегельному заводі у м. Івано-Франківську.

Багаторазовий чемпіон України, учасник двох чемпіонатів світу і бронзовий призер Перших всесвітніх ігор майстрів у Словенії. За цей час пробіг 25 міжнародних марафонів, рекордсмен України, переможець Краківського, Кошицького та Празького марафонів. Але головним є звання чемпіона світу в категорії М-65+, яке здобув у березні 2019 року в м. Торунь (Польща) на дистанції пів марафон. З 2016 року на всіх бігових змаганнях представляє клуб «Borys Running Club».

І.С.Костюк не тільки спортсмен, але й турботливий батько, який виховав сина Остапа, відомого режисера, автора фільму «Жива ватра» та дочку Ольгу, яка є майстром спорту, чемпіоном України зі спортивного орієнтування на лижах, що пішла шляхом батька. Спорт в її житті займає не останнє місце.

Нещодавно за ініціативи власника садиби «Бутинар» В.Книшука, за підтримки працівників бібліотеки с. Космача та члена НСХУ М. Яцурака відбулася цікава зустріч з відомим спортсменом Ігорем Костюком. Бібліотекарі підготували слайд-експозицію про життєві та спортивні досягнення І.Костюка.

Розповідь чемпіона, яка супроводжувалась переглядом слайдів, була цікавою і повчальною. З теплими словами привітань і спогадів виступили: дочка Ольга, брат Богдан, шкільний товариш П.Палійчук, бібліотекарка М.Поляк, студентка Тернопільського університету, кандидат у майстри спорту із самбо і дзюдо, представник Олімпійського комітету України в Тернопільський області, космачанка І.Попадюк, активіст-спортсмен І.Машин.

Всі присутні, а особливо молодь, були вражені великою кількістю нагород спортсмена. Символічний номер «4058», з яким Ігор Костюк пробіг на чемпіонаті світу і став володарем золотої медалі, подарував на згадку про зустріч власникові «Бутинару» В.Книшуку, а гості поставили на ньому свої підписи.

Хочемо того чи ні, життя людини має початок та кінець. І відрізок у цьому проміжку часу треба прожити гідно. Ігор Степанович — той приклад, як саме потрібно будувати своє життя.

Бажаємо Ігореві Костюку нових перемог, пробігти ще багато марафонів і пів марафонів, а головне — здоров’я і удачі нашому космацькому чемпіонові світу.

Г. Сіреджук,
директор бібліотеки с.Космача Космацької ОТГ.

В. Книшук,
власник садиби «Бутинар».

«Гуцульський край», №51, 18.12.2020 року

Share