Мости зруйнувало й хати підтопило

Сильні дощі та грози ввечері 13 і вночі 14 червня завдали значних збитків Косівщині. Блискавка, здавалося, розколювала небо. А тривалі опади призвели до підняття рівня води у місцевих потічках і річках щонайменше на два метри.

У деяких населених пунктах сталося чимало підтоплень домогосподарств і сільськогосподарських угідь. У селах, особливо гірської зони, зсуви грунту пошкодили дорожнє полотно та перекрили дороги. Найбільших збитків зазнали Розтоки, Великий Рожин, Річка, Снідавка.

Велика вода зруйнувала п’ять автомобільних мостів, ще один пошкоджено. Розмито 210 м берегів, зруйновано понад 300 м берегоукріплень, пошкоджено 18 м автомобільної дороги. Таку інформацію надали у відділі з питань мобілізаційної, оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами РДА станом на ранок 17 червня.

Фахівці підрахували, що для відновлення усіх цих об’єктів потрібно більше 11 мільйонів гривень. Проте це не остаточні, а лише попередні підрахунки про завдані стихією збитки. Адже у райдержадміністрацію продовжує надходити інформація про те, якої біди завдала стихія.

Важливо зазначити, що вже 15 червня відбулося позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за участю голови райдержадміністрації Петра Іванишина і голови районної ради Павла Ванджурака. Вели мову про ліквідацію наслідків стихійного лиха. Комісія напрацювала ряд заходів щодо оперативного реагування на надзвичайну ситуацію в районі.

Ігор СУСАК.
«Гуцульський край», №25, 19.06.2020 року

Share