Зупинимо насильство

Косівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (РЦСССДМ) спільно із сектором у справах молоді та спорту РДА проводять інформаційно-просвітницький місячник у рамках Всеукраїнської кампанії «Стоп насильству!».

Його мета — привернути увагу кожного, незалежно від віку, статі та соціального статусу, до проблем насильства у різних проявах. І не лише привернути увагу, але й наголосити: насильство — це злочин, воно має каратися.

Якщо говорити відверто, люди щоденно стають жертвами різних проявів насильства: у школах дітей принижують вчителі, над дорослими знущаються в кабінетах чиновників, лікарнях, на неосвітлених вулицях, на роботі тощо. Однак фахівці вважають, що насильство починається з сім’ї, коли батьки принижують гідність дитини, б’ють її, коли дитину залучають до праці, що шкодить її здоров’ю і розвитку, примушують красти та жебракувати, залучають до алкоголю та наркотиків, коли дитину не годують і не одягають…

Знизити рівень насильства щодо дітей можна, якщо дорослі знають, як бути добрими батьками, як формувати тісні зв’язки з цитиною і які дисциплінарні заходи, не пов’язані з силою, можна вживати до дітей. Насильство у школах можна знизити шляхом запровадження чітких правил поведінки для усіх працівників та учнів, що унеможливлять насильство та дискримінацію. Насильства немає у тих громадах, де дорослі і діти живуть у злагоді, без конфліктів та дискримінації.

Н. Бородайкевич,
провідний спеціаліст відділу
соціальної роботи Косівського
РЦСССДМ

Share