Ціни на ліки завищують

Наслідки світової фінансової кризи, про яку так багато говорять, уже відчули на собі прикарпатці. Зріс не тільки курс іноземної валюти, різко подорожчали ліки.

Наче за командою, мотивуючи непростою ситуацією на фінансовому ринку, в аптеках проводиться дооцінка залишків, а на новоодержані ліки збільшується торговельна надбавка. Це викликало справедливе обурення тієї частини населення, для якої ліки є життєво необхідними.

Реакція уряду не забарилась — контролюючим органам доручено терміново розібратися в ціноутворенні на лікарські засоби і зупинити необгрунтоване підвищення цін.

У районі утворено робочу групу з перевірки цін на лікарські засоби у складі держінспекції цін, державної податкової адміністрації, санепідемстанції, державної інспекції контролю лікарських засобів.

Уже перші перевірки підтвердили, що деякі аптечні установи грубо порушують розпорядження облдержадміністрації від 31.10.06 р. № 620 «Про регулювання цін (тарифів)», яким обмежено граничний розмір торговельної надбавки: на вітчизняні ліки — до 35 відсотків до ціни виробника, імпортні — до 20 відсотків до митної вартості. Так, перевіркою 4-ох аптек у районі виявлено, що ціни на деякі лікарські засоби зросли на 2-3 грн.

Посилання фармацевтів на ріст курсу долара перевіряючих не переконало — ріст цін значно перевищує ріст курсу долара. Не зайве нагадати народну мудрість: «На чужому горі багатства не збудуєш». І, крім цього, таких горе-керівників чекає ще й людський осуд, штрафні та адміністративні санкції. Про це не варто забувати, аби не втратити добру репутацію покупців. Є непоодинокі випадки, коли аптеки самостійно знижують ціни на ліки до рівня, що склався на 1 жовтня 2008 року.

Мирослав Кушнір,
головний держінспектор з контролю за цінами.

Share