Фестиваль «Гірська веселка — 2008»

Сама назва фестивалю «Гірська веселка» передбачає цікаві заходи, які об’єднують екологічні питання із самобутніми етнічними особливостями горян. Та, як не дивно, учасників фестивалю зустріла музика типу «hard metal» відомої групи «QUEEN», яку аж згодом організатори замінили на українські пісні. Але, якщо не зважати на деякі прорахунки, свято пройшло у звичному для себе руслі: прискіпливе оцінювання робіт, хвилюючі миті оголошення результатів, шалена радість перемоги та розпач учасників, які пояснювали свою поразку упередженістю журі.

Ведучий свята В.Андріюк, вчений секретар науково-технічної ради НПП «Гуцульщина» запросив до привітального слова людей, які зробили вагомі внески у розвиток екологічної та соціальної культури молоді Косівщини: Олександру Шиндро, Анастасію Костюк, Надію Ємець та Віктора Барчука. Кожен з них підкреслив важливу роль дітей району у рятівництві природи.

Першим стартував конкурс композицій. З огляду на те, що цього року ми вшановуємо пам’ять загиблих під час Голодомору, учасники включили до своїх робіт елементи, співзвучні з темою «Хліб — усьому голова». Здобула перемогу Кутська ЗОШ.

Безперечно, найцікавішими та найочікуванішими для юних зоологів став конкурс домашніх улюбленців. Слово для привітання та відкриття цього етапу фестивалю надали учениці 10-го класу Косівської ЗОШ № 2 X. Кіщук. Звичайно, серед різноманітності порід і видів тварин було практично неможливо визначити найкращих. Але все ж переможцями стали представники Яблунівського ЦДТ, які знайшли спосіб вразити публіку. Не можна не згадати про спортивних та декоративних голубів М.Д.Чурка, які стали окрасою свята.

Справжнім дивом імпровізації став конкурс малюнків на асфальті, де юним художникам потрібно було зобразити осінній краєвид. Журі оцінило оригінальність та неповторність робіт учнів Косівської гімназії та Хімчинської школи. Ці малюнки барвистим дивом ще довго майоріли на центральній площі Косова, дивуючи перехожих.

Цього року членам журі, які оцінювали фотоконкурс, було дуже важко, адже чимало робіт відповідали поставленим вимогам, зачаровували краєвидами, навіки спійманими в кадрі. Саме тому пальму першості розділили між собою Яблунівська, Кутська школи і Косівська ЗОШ № 2.

І, насамкінець, кульмінацією і розв’язкою фестивалю стало протистояння агітбригад, яке, на думку учнів, було оцінено упереджено і необдумано. Адже колоритні колективи через поєднання гумору, сатири чи драми мали переконати своїх однолітків у необхідності захисту та збереження довкілля. Та, на жаль, і цього разу насичений мікс зі снодійних віршиків, надоїдливого лицемірства та блискучих костюмів став кращим способом завоювати прихильність та справити враження. Що ж, шкода…

Святкове дійство завершилося. Лише невеличкі, але чисельні купки сміття та залишки пошкоджених композицій нагадували, що ще нещодавно тут клялись оберігати навколишнє середовище, обіцяли спрямувати всі зусилля на вирішення екологічних проблем, закликали до цього інших. Хоча, можливо, підняти паперову обгортку і викинути її в урну, — це не так глобально?

Всі переможці нагороджені цінними подарунками і грамотами Національного природного парку «Гуцульщина», сектора у справах сім’ї, молоді та спорту, відділу освіти райдержадміністрації і громадської екологічної організації «Едельвейс».

У загальному рейтингу в усіх конкурсах місця на «п’єдесталі» розподілилися таким чином:

Навчальні заклади І-ІІ ст.
Переможець фестивалю «Гірська веселка» — Шешорська ЗОШ (16 балів);
II місце — Яблунівський центр дитячої творчості (8 балів);
III місце — Лючанська, Рибненська ЗОШ (по 4 бали).

Навчальні заклади І-ІІІ ст.
Переможець фестивалю «Гірська веселка» — Косівський районний центр дитячої творчості (19 балів).

Крім того, за активну участь хочеться відзначити Рожнівський НВК (навчальний заклад взяв участь у всіх конкурсах фестивалю).

Призи — символи VIII районного молодіжного екологічного фестивалю «Гірська веселка» виготовлені фахівцями Косівського інституту прикладного і декоративного мистецтва ЛНАМ. За підсумками фестивалю оргкомітет врахував пропозиції учасників та додатково ввів відзнаки учасникам виставок-конкурсів породистих домашніх тварин і «Хліб усьому голова».

Приємно, що на фестиваль прибуло чимало гостей з Івано-Франківщини, сусідніх районів Закарпатської та Чернівецької областей. Можливо, наступного року молодіжний екологічний фестиваль «Гірська веселка» офіційно набуде регіонального статусу.

Ольга СЕНЧУК, учениця Косівської гімназії-інтернату.

Share