Не зволікайте з оформленням субсидій!

В жовтні починається опалювальний період — пора масових звернень громадян за призначенням житлових субсидій на природний газ, що використовується для опалення.

Управління праці та соціального захисту населення з метою запобігання черг пропонує не зволікати з оформленням субсидій, своєчасно подавати документи. В сільській місцевості заяви з необхідними документами приймають у сільських радах або уповноважені ними особи.

Нагадуємо механізм надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг:

— Право на призначення субсидії визначається, виходячи з вартості послуг в межах норм споживання (незалежно від того, скільки громадяни фактично споживали у попередньому періоді). Розмір субсидії розраховується, виходячи з обсягів фактичного споживання послуг у попередньому періоді, але не більше від установлених норм.

— Розмір плати громадян за умови призначення житлової субсидії не залежить від вартості послуг, взятої для розрахунку субсидії, а визначається в залежності від доходів (15 або 20 відсотків їх середньомісячного доходу). У повідомленні про призначення субсидії зазначається обов’язкова частка плати сім’ї в межах норм споживання, яку отримувач субсидії повинен сплачувати щомісячно. У разі, коли вартість фактично спожитої послуги менша, ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, отримувачі субсидій сплачують її фактичну вартість.

— Якщо сім’я економно споживала газ, електроенергію у період отримання субсидії, при призначенні субсидії на наступний термін розмір її витрат зменшується на 2 відсотки за кожні 10 відсотків економії. Наприклад, за 10 відсотків економії послуг обов’язковий платіж громадян зменшується з 15 до 13 відсотків сукупного доходу, за 20 відсотків економії частка плати громадянина зменшується з 15 до 11 відсотків доходу. Тобто, заощаджуючи енергоресурси, отримувачі субсидій мають можливість зменшити витрати на оплату житла до 10 відсотків, а сім’ї, що складаються з пенсіонерів та інших непрацездатних громадян, а також сім’ї, до складу яких входять неповнолітні діти, інваліди І і І! групи — до 5 відсотків свого середньомісячного сукупного доходу.

Субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг надаються у безготівковому вигляді, тобто суми призначених субсидій перераховуються на рахунки отримувачів субсидій в організаціях, що надають послуги; їх розмір змінюється в залежності від фактичного споживання послуг.

При призначенні субсидії визначається її орієнтовний розмір. Остаточний розмір обраховується після закінчення дії субсидії та отримання відомостей від організації, яка надає послуги, про фактичні обсяги їх споживання. Якщо після закінчення терміну отримання субсидії зазначені послуги використано на суму, меншу від суми призначеної субсидії, невикористані перераховані кошти повертаються організаціями, що надають послуги, на рахунок відділів (управлінь) субсидій, А якщо використано послуги на суму, більшу від суми призначеної субсидії, відділи (управління) субсидій дораховують необхідну суму коштів на рахунки громадян в організації, що надають послуги, але не більше від встановлених норм.

Звертаємо увагу населення, яке опалює свої помешкання твердим паливом. Якщо протягом 2008 року ви не звертались за призначенням субсидії, ви маєте право оформити субсидію на тверде паливо та скраплений газ до кінця року.

В. Галак,
заступник начальника відділу
грошових виплат і компенсацій

Share