Причини і шляхи розв’язання політичної кризи в Україні

Системна криза влади, чинники якої були закладені ще на початку 1990-их, сьогодні вступила у чергову фазу загострення. 16 вересня Голова Верховної Ради України офіційно оголосив про припинення діяльності Коаліції демократичних сил у Верховній Раді України VI скликання. Розпочався тридцятиденний термін, впродовж якого фракції мають сформувати нову коаліцію у Верховній Раді.

Голова ВО «Свобода» Олег Тягнибок: «Всеукраїнське об’єднання «Свобода» вважає, що створення будь-якої коаліції у Верховній Раді буде переливанням з пустого в порожнє і в жодному разі не зможе вивести Україну з системної кризи.

Тільки докорінне очищення влади є єдиним шляхом до забезпечення порядку, добробуту та безпеки України. Потрібно провести люст-рацію. Саме на цьому впродовж багатьох років постійно наголошує «Свобода». Це є ключовою програмною тезою».

«Позачергові вибори можуть розпочати процес очищення. Для цього Президент України після підписання Указу про позачергові вибори має дати доручення СБУ про оприлюднення списків агентів КГБ, які включені до виборчих списків політичних сил, що візьмуть участь у дочасних виборах. Такий хід може зірвати маски з усіх представлених сьогодні у парламенті блоків і партій, і позитивно вплинути на результати голосування».

Депутатський запит про оприлюднення списків агентів КҐБ, які перебували або перебувають на державних посадах в Україні, був підготовлений О, Тягнибоком і направлений Верховною Радою Президентові України ще у березні 2005 року. «Якби тоді Президент відреа-гував на нагальну вимогу часу, то сьогодні в Україні була б інша ситуація. Ми б не говорили про формування прокремлівської більшості, не стояли б перед можливою втратою державності. На жаль, Президент цього не зробив», — наголосив лідер «Свободи».

Прес-служба Косівської
районної організації
ВО «Свобода»

Share