Стартувала виборча кампанія

П’ятого вересня в Україні офіційно стартував виборчий процес на місцевих виборах, призначених на 25 жовтня.

Протягом 50-ти днів відбуватиметься поетапна підготовка, проведення голосування та підбиття підсумків виборів.  Відповідно до календарного плану Центральної виборчої комісії заплановані наступні етапи:

  • подання до ЦВК копій рішень керівних органів партій про участь у виборах їх місцевих організацій — до 6 вересня;
  • висування кандидатів на посади голів рад населених пунктів, кандидатів у депутати — 15–24 вересня;
  • оприлюднення відомостей про реєстрацію кандидатів — до 2 жовтня;
  • початок передвиборної агітації — з наступного дня після ухвалення рішення про реєстрацію кандидата;
  • відправлення запрошень виборцям -до 15 жовтня;
  • день голосування — 25 жовтня, з 8:00 до 20:00 год.;
  • оголошення результатів — 3–6 листопада.

Цього року вибори відбуватимуться за новим Виборчим кодексом, що враховує нову територіальну основу України. Під час виборів буде врахований кількісний аспект — залежно від кількості виборців у громаді виборчий процес матиме особливості.

Депутатів сільської, селищної, міської рад у територіальних громадах з кількістю виборців 10 тисяч обиратимуть за мажоритарною системою в багатомандатних виборчих округах. У кожному такому окрузі при цьому може бути обрано не менше двох і не більше чотирьох депутатів.

У територіальних громадах з кількістю виборців 10 тисяч і більше депутатів обиратимуть за системою пропорційного представництва за відкритими виборчими списками місцевих організацій політичних партій у територіальних виборчих округах, на які поділяється єдиний багатомандатний виборчий округ.

У бюлетенях будуть вказані не лише партії, але і список кандидатів від кожної політсили, за яких також можна віддати голос.

Ще одна особливість — запровадження тендерних квот: не менше 40% представників однієї статі в списку партії, тобто серед п’яти кандидатів має бути щонайменше дві жінки.

Інформаційне агентство «Українські національні новини»

Share