Дотацію збільшено

Постановами КМУ від 18 червня та 6 серпня внесено зміни до порядку використання в 2008 році коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку та стимулювання тваринницької галузі в Україні.

Головний державний інспектор якості та формування сільськогосподарської продукції ОДА в Косівському районі Микола Ігнатюк зазначає, що тепер дотаційна доплата населенню здійснюється при здачі молодняку великої рогатої худоби (ВРХ) від 330 кг, адже раніше жива маса однієї тварини мала становити 390 кг. З першого серпня збільшено й виплати цотацій за кілограм живої ваги худоби, зокрема молодняку ВРХ – з 1,9 до 2,9 грн., свиней – з 1,4 до 2,15 грн. Микола Миколайович наголошує, що ці нововведення набрал’и чинності з 1.08.2008 року, тому на власників тварин, які продали худобу заготівельникам раніше вказаної дати, а приходять оформляти документи після 1 серпня, вони не поширюються.

Варто нагадати, що державна фінансова підтримка надається власникам лише ідентифікованої худоби. Агент із забезпечення процесу ідентифікації ВРХ у районі Ольга Мойсюк радить не відкладати все на останній день. Вона повідомила, що цього року уже ідентифіковано 3905 голів ВРХ.

Ігор Сусак

Share