Міжнародний студентський гончарський пленер Косів—2008

З 8 по 14 серпня у Косівському інституті прикладного і декоративного мистецтва ЛНАМ вперше проводився міжнародний студентський гончарський пленер.

У ньому взяли участь по два студенти (такою була квота) престижних мистецьких вищих і середніх спеціальних навчальних закладів. Учасники представляли Санкт-Петербурзьку державну художньо-промислову академію імені барона Штігліца, Білоруську державну академію мистецтв, Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. Михайла Бойчука, Львівську національну академію мистецтв, Львівський державний коледж декоративного і ужиткового мистецтва ім. Івана Труша, Вільну академію мистецтв Великого Кобзаря України з міста Городища Черкаської області, а також Косівський інститут ПДМ ЛНАМ.

Господарі відповідально поставилися до проведення пленеру. Підготували майстерні і станки. Викладачі інституту, незважаючи на період відпусток, були кураторами приїжджих студентів. Кафедра графічного дизайну виготовила афіші, дипломи.

Надзвичайно насиченою була і програма пленеру. Студенти працювали повних п’ять днів, за цей час виконали такий обсяг, як дипломна робота. П’ять днів працювали упродовж повного робочого дня, використали 300 кілограмів глини. Окрім самостійної роботи у майстернях, переймали досвід відомих кераміків Ореста Чорного і Валентини Джуранюк, які провели для них цікаві майстер-класи.

Розмаїтою була і культурна програма: екскурсії у Косівський і Коломийський музеї, у Криворівню, прощальна ватра на березі Рибниці. Знайшлися і спонсори: Косівське відділення «РайФФайзен Банк Аваль» (Володимир Совіздранюк) та Вільна академія мистецтв Великого Кобзаря України з міста Городища Черкаської області (Олександр Близнюк). За надані ними кошти було організовано харчування студентів (сніданки та обіди), закуплено глину, виготовлено друковану продукцію.

Членами журі були авторитетні фахівці: представники Косівського інституту ПДМ ЛНАМ Святослав Мартинюк, Марія Гринюк, Анастасія Риптик, Вікторія Дутка; Олесь Костка (Білоруська ДАМ), Степан Андрусів (Львівська НАМ), заслужений майстер народної творчості Валентина Джуранкж.

Усього було вручено 6 дипломів: 1 — за перше, 2 — за другі і 3 — за треті місця. Перше місце посів Олександр Яровий, студент 4-го курсу Київського державного інституту.

Share