Все, що потрібно для тріумфу зла, — щоб добрі люди нічого не робили

В одному з попередніх номерів часопису «Гуцульський край» з’явилася стаття під назвою «Чиновник районної ради дуже полюбив курорти Анталії…», в якій цинічно «облили брудом» мене як лідера районної організації ГП «Пора».

Не маючи жодного бажання коментувати чи спростовувати даний матеріал, в якому перекручено факти, які не відповідають дійсності, хочу пояснити, що саме стало причиною появи цього матеріалу.

Повертаючись до передісторії, хочеться прояснити певні дії Громадянської партії «Пора» в корпусі районної ради… Коли почався процес створення коаліції п’ятого демократичного скликання, блок «ПОРА-ПРП» взяв активну участь у її майбутньому.

На думку пористів, дана коаліція і робота в ній мали б яскраво продемонструвати жителям району, які повірили молодим політикам, що саме вони зможуть кардинально змінити їх життя на краще в соціально-економічному плані і взяти на себе всю повноту відповідальності в подальших діях.

Громадянська партія «Пора» влилася, у кількості семи депутатів, у депутатський корпус, який складається з 80-ти депутатів районної ради. Усвідомлюючи покладену на нас високу відповідальність, відразу взялися за роботу. Та, на жаль, не сталося, як хотілося… З перших днів роботи на посаді першого заступника голови районної ради почалися незворотні процеси: на думку пористів, штучно були створені конфлікти «деякими коаліціянтами» між депутатами-пористами, щоб унеможливити рішучість та відвертість партії «Пора» в депутатському корпусі та нейтралізувати її чіткі позицію і дії.

З третього дня обрання на посаду першого заступника голови районної ради мене було відсторонено від посадових обов’язків, у зв’язку з протестом прокуратури щодо невідповідності посади першого заступника в районній раді як такої.

Близько восьми, місяців тривав судовий процес, після якого рішенням Косівського районного суду я був поновлений, але вже не на посаду першого заступника голови районної ради, а заступника голови районної ради (за погодженням районної ради).
Тільки-но владналися правові колізії, як одного вечора, повернувшись додому, на власному подвір’ї троє невідомих бандитів у масках цілеспрямовано здійснили звірячий напад на мене.

З кожним днем, проходячи тернистий шлях у просторих кабінетах «коаліціянтської влади», я неодноразово задавав запитання: «Що ми всі зробили для людей?.. Чому наші дороги в такому жахливому стані? Чому безробіття серед людей зростає? Чому прості люди, перебуваючи за межею бідності, виживають тільки завдяки державним соціальним допомогам або змушені брати кредити під величезні відсотки? Чому наша молодь, закінчуючи престижні вузи, виїжджає за кордон? Відбувається масова деградація, розпадаються молоді сім’ї? Чому?.. Чому?.. І знову — чому?..».

На превеликий жаль, певні відповіді на ці запитання є, тому що в коридорах влади дехто не хоче нести відповідальність за свою бездіяльність, здебільшого переймаючись виключно власними меркантильними інтересами. Люди ж потрібні тільки напередодні виборів, а тоді — вперед, в народ!

Громадянська партія «Пора» вже неодноразово зверталася до голови районної ради п. Присяжного, щоб він дав відповіді на численні запитання щодо його діяльності як голови ради. Наприклад: «Чому, будучи заступником голови ради, за півтора року роботи я не був присутній на важливих комісіях районної ради, а саме: комісії з питань бюджету, головою якої є представник нашої коаліції?». Не був не тому, що не хотів, а тому, що я не знав, що комісія засідає в одному з кабінетів районної ради. Сам голова ради ніколи не інформував мене, а пізніше тільки зачитував рішення даної комісії.

Неодноразово на президіях ради депутати запитували голову про такі його дії, на що ніколи не було надано жодної конкретної відповіді. Неодноразово деякі депутати сгавипи вимогу голові ради завжди вивішувати графік роботи постійних комісій, а саме ключових комісій, в прийомній районної ради, чого дотепер не зроблено.

Всі ці і подібні дії голови ради породжували величезні сумніви в нас, депутатах Громадянської партії «Пора», і в мені, як заступникові голови районної ради. Тому нещодавно ми скріпили своїми підписами відповідний документ про вихід Громадянської партії «Пора» з коаліції «Демократичних сил в Косівському районі», у зв’язку з неефективною роботою коаліції, і вирішили на черговій сесії оприлюднити дану заяву.

А наступні кроки п. Присяжного просто вражаючі! Повернувшись на роботу, відразу ж, на мій погляд, незаконним розпорядженням голови я як заступник був відсторонений від займаної посади на два терміни, як пояснили мені, в зв’язку зі службовим розслідуванням.

Головою службового розслідування став п. С.Перцович, заступник голови районної ради, який взявся до справи: наступного дня відправив до райвідділу СБУ відповідний лист з проханням терміново надати інформацію, де ж саме перебував О.Соломченко з 21.06. по 29.06.2008 р. Пізніше мене викликали на розмову до райвідділу СБУ, де я надав відповідні свідчення. Ще за кілька днів завітали правоохоронні служби з Івано-Франківська. Що вони шукали — це вже мені невідомо.

Коли щодо моєї особи нічого незаконного не було виявлено, то за добу скликається позачергова сесія районної ради з одним питанням порядку денного: щодо дострокового припинення повноважень заступника голови районної ради Олега Соломченка.
Після певних переговорів з політичними силами було вирішено не брати участі в цій сесії. Слухалося питання про дострокове припинення моїх повноважень, відбувся процес таємного голосування і в кінцевому результаті — рішення не підтримується більшістю присутніх у залі.

Районна організація Громадянської парти «Пора» закликає усіх депутатів, громадськість, засоби масової інформації та звертається до всіх правоохоронних органів з проханням терміново вжити рішучих заходів для подальшого збереження стабільності в нашому районі.

Олег Соломченко,
голова РО ГП «Пора»
Косівського району,
заступник голови районної ради

Share