Повінь в Карпатах — руйнівна сила стихії

Минулого тижня природа показала свою потенційну руйнівну силу, яку вона таїть у собі.

Внаслідок інтенсивних опадів Косівщина зазнала значного стихійного лиха. У районі зруйновано 106 мостів, 69,5 км доріг, пошкоджено 4,3 км державних і 62, 3 км комунальних доріг. Перервано дорожнє сполучення з Прокуравою, Брустурами, Шепотом, Космачем, Розтоками, Великим Рожином і Малим Рожином, Акрешорою, Лючками, Бабином. Повінь зруйнувала 3,2 км берегоукріплень, розмила 10,53 км берегів. Через пошкодження мережі майже весь район на кілька днів залишився без газопостачання, чимало населених пунктів — без електроенергії.

Косів, Кутський міст

Косів, Кутський міст

Міст, який було споруджено не так давно біля АТ «СКІФ-АВТО» у м. Косові, зігнувся, а один його бік загрозливо сповз униз. Рух мостом заборонено. Також повністю зруйновано Кутський міст між Косовом та селом Смодна.
Станом на 29 липня внаслідок проливних дощів було підтоплено 1436 господарств. Стихія завдала значних збитків сільському і лісовому господарствам. У районі вживають усіх заходів щодо подолання її наслідків.

Фотографії повені у Косові, Карпатах, літо 2008.

Позамулювало городи

Скільки жителі сіл Лючі, Космача, Шешорів, Вербовця, Смодної, Кобак, Лючок, Уторопів, Акрешори, Стопчатова, смт. Кутів та інших населених пунктів вже не доберуть городини, мабуть, важко сказати й самим господарям. Стихія завдала значних збитків сільськогосподарським культурам. Найбільше постраждала картопля, яка є другим хлібом для селянських родин. На багатьох присадибних ділянках від цих насаджень і сліду не залишилося. Чимало городів затопило й замулило. Люди у розпачі — надто багато їхньої праці в один момент змарнувалося…

Річка Рибниця, Гук у Косові

Річка Рибниця, Гук у Косові

Найбільших збитків сільськогосподарським культурам завдано в Кобаках і Стопчатові, а зерновим — у Рибному, Кобаках, частково — Рожнові.

Ігор Сусак.

Якщо стихія знищила документи

Косівський РВ УМВС повідомляє, що громадяни району, у яких внаслідок стихії пропали документи, можуть звертатися кожного дня з 9-ої до 22-ої години.

Тарас Фенчук,
начальник ВГІРСО Косівського РВ УМВС, майор міліції.

Share