Ветеринарна медицина Косівщини відзначає восьму річницю свого професійного свята

Ветеринарна медицина Косівщини відзначає восьму річницю свого професійного свята. Працівники цієї галузі, як підтверджує і світова практика, — це золотий фонд села, найбільш впливовий провідник культури ведення тваринництва.

Організацію і проведення комплексу ветеринарно-санітарних та протиепізоотичних заходів забезпечує мережа установ державної служби (п’ять дільничних лікарень, шість дільниць і чотири лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи), що підпорядкована управлінню ветеринарної медицини в районі, яке утворене в 2003 році.

В нашому районі ветеринарне обслуговування тваринництва здійснюють 21 спеціаліст ветмедицини державних установ та один приватний лікар. В середньому на одного спеціаліста припадає обслуговувати 1927 умовних голів тварин у 45 населених пунктах. Майже все поголів’я сільськогосподарських тварин і птиці знаходиться в індивідуальному секторі, а це значна віддаль між населеними пунктами, де діють 11 дільничних установ (з одним-двома працівниками) та ще майже з повною відсутністю транспорту. І все ж спеціалісти ветеринарної медицини справляються з виконанням обов’язків, часто не знаючи вихідних, свят, бо трудяться на совість і з максимальною віддачею.

Основними в роботі служби ветеринарної медицини є забезпечення стабільного благополуччя території району щодо інфекційних захворювань тварин, своєчасне проведення планових діагностичних досліджень, профілактичних щеплень та обробок, здійснення ветеринарно-санітарного контролю й нагляду за якістю і безпекою харчових продуктів і продовольчої сировини тваринного походження, ефективність лікування тварин.

За перше півріччя в районі проведено 8489 досліджень ВРХ на туберкульоз, взято 536 проб крові від сільськогосподарських тварин для досліджень на бруцельоз, лейкоз, інфекційний епідідіміт, лептоспіроз і ін., проведено 10122 профілактичних щеплень та обробок, 5337 експертиз продуктів тваринного, а на ринках — і рослинного походження. За цими сухими цифрами — щоденна напружена та копітка праця ветеринарних фахівців, а, отже — охорона здоров’я людей.

Спеціалісти управління ветеринарної медицини, які є одночасно інспекторами, дбають про забезпечення дотримання вимог ветеринарного законодавства всіма підконтрольними суб’єктами господарювання. Для виконання поставлених завдань постійно проводять перевірки, спільні рейди з працівниками санепідемстанції, міліції, прокуратури. За їхніми результатами протягом першого півріччя було накладено адміністративні стягнення на 60 осіб на загальну суму 586,50 грн.

За останні роки докладено чимало зусиль для поліпшення матеріально-технічної бази ветеринарних установ, проведено капітальний ремонт основних приміщень районної державної лікарні, встановлено автономне опалення, металопластикові вікна і двері, придбано два комп’ютери.

Україна вступила в СОТ і готується до входження в ЄС, а це означає, що реформування служби ветеринарної медицини є неминучим, бо вона в числі форвардів цього процесу — майбутнє за приватною ветеринарною практикою. Досвід, звісно, вже є. У районі працює п’ять приватних ветеринарних аптек: А ветеринарним лікарям, котрі будуть займатися ветеринарною практикою, слід запам’ятати вислів: «Приватна ветеринарна практика — це не бізнес, а спосіб життя».

І. Щур,
начальник управління ветеринарної медицини.

Share