Вісті з Косівської громадської районної асоціації інвалідів

17 липня у залі засідань Косівського територіального центру з обслуговування одиноких громадян похилого віку та інвалідів відбувся черговий навчальний семінар з головами первинних осередків інвалідів з усіх населених пунктів району.

Основним питанням, яке обговорювали, було вирішення проблеми відсутності тексту «Програми індивідуальної реабілітації інваліда» у більшості інвалідів району.

Справа в тім, що таку «Програму…» МСЄК з грудня 2007 року видає в двох екземплярах усім, хто проходить первинний чи повторний огляд МСЕК. Ця «Програма…» забезпечує кожному інваліду можливість отримувати всі види допомог, засобів пересування, реабілітаційних заходів, санаторно-курортного лікування і т.д., якщо буде здана і облікована у відділі по роботі з інвалідами Косівського управління праці та соціального захисту населення РДА. Без неї також не можна пройти наступний огляд МСЄК.

Але є інваліди, яким групу встановлено давно і без переогляду, тому саме про них ішла мова.

Всі присутні на семінарі отримали докладні рекомендації, як організувати на місцях отримання такого своєрідного «паспорта інваліда» людям саме цієї категорії.

Крім цього, голови первинних організацій інвалідів (ПОІ) отримали газету «Добрий вісник» та бланки своєрідних візиток для розповсюдження серед інвалідів.

За допомогою газети «Гуцульський край» відбувається зв’язок районної асоціації інвалідів з первинними осередками. Шкода тільки, що не всі голови ПОІ уважно читають наш районний часопис, бо не побачили оголошення про семінар, тому й не з’явилися на нього. Газету «Добрий вісник» люб’язно погодилися передати їм для розповсюдження працівники «Укрпошти» (М. В. Крутофіст).

Прикро також, що в селах В. Рожині, Микитинцях, Рожнові, Снідавці, Пістині та в м. Косові й досі не створено первинних осередків, тому інваліди цих населених пунктів не охоплені увагою районної організації. Газети для них, а також квитанції на передплату газети «Гуцульський край» і «благовіст» для майбутніх голів ПО передані поштою у сільські ради. Просимо інвалідів з цих сіл звернутися до сільських голів для їх отримання.

М. СМЄЛІК,
голова Косівської громадської
районної асоціації інвалідів.
Тел.: 2-55-16, 8 (097) 8247285

Share