Клуб інтелігенції ім. І. А. Пелипейка плідно працює

Відбулося чергове засідання клубу інтелігенції ім. І. Пелипейка, на яке були запрошені люди творчих професій — вихідці та жителі Косівщини.

Зібралось більше 60 чоловік. Розглядали актуальні питання: як вихідці з Косівщини себе реалізували в житті, що зроблено і що ще необхідно зробити для поліпшення життя і добробуту на Косівщині. Відбулася також презентація книг наших земляків, виданих у видавництві «Писаний Камінь».

Зіновій Іванович Библкж, голова клубу інтелігенції розповів про досягнення цієї громадської організації. Заступник голови РДА Микола Васкул побажав членам клубу залучати до своєї діяльності молодь, виховувати її в українському дусі, передавати свій досвід.

Юрій Сеньковський, професор (м. Львів) порушив питання спорудження пам’ятників С. Бандері, воїнам УПА. Марія Влад, письменниця (м. Київ), уродженка с. Розтоків, розповіла, що тужить за рідним батьківським куточком, за вічнозеленими смереками. її дуже хвилює проблема вирубування лісів. Душа болить, коли приїжджає в рідне село, а тих смерічок, що разом з ними росла, вже немає, залишились тільки купи сміття.

Петра Арсенича непокоїв розбрат у середовищі демократичних сил, а також те, що немає підтримки з боку влади для створення нових видань про звичаї, обряди, традиції нашого краю. Це вкрай необхідно.

Ганна Богдан, голова місцевої організації Союзу українок вела мову про унікальність нашого мистецького Косова, де працює багато талановитих митців.

Лікар Володимир Тутуруш розповів про досягнення: відкриття пам’ятних плит лікарю Хомину, професору М.Капію, лікареві Стефуракові (с. Соколівка).

Лікаря Косівської ЦРЛ Андрія Гарасим’юка з с. Бабина хвилює русифікація. Це дуже болюче питання для нас усіх. Андрій Гарасим’юк запропонував звернутись до начальника «СКІФ-АВТО» В. Й. Волощука з пропозицією, щоб його підлеглі в автотранспорті пропагували українську пісню, а не зарубіжну. Здається, що це дасть? Але ж потрібно з чогось починати, поки не пізно.

Учасники засідання, яке проходило в Косівській дитячій школі мистецтв, мали змогу побувати в музеї Михайла Струтинського. На закінчення зустрічі відбувся концерт аматорів художньої самодіяльності.

У фойє школи мистецтв працівники центральної районної бібліотеки організували книжкову виставку всіх книг, що вийшли в видавництві «Писаний Камінь». Також тут можна було придбати унікальні роботи народної майстрині з с. П’яциків Коломийського району Марії Чулак.

Галина Кікоть,
секретар клубу інтелігенції, бібліотекар

Share