Високий рейтинг «Cтарих меблів»

Їх цінують інтелектуали Косівщини, області і України, а 29 червня цього року, на День молоді, їхня популярність сягнула найвищого рівня. Хто їх «придбав», в чиїх руках вони «опинились»?

Спочатку коротенька передісторія. Працюючи методистом центральної районної бібліотеки, Ярослав Семанишин створив при ній у вересні 1992 року клуб інтелектуалів «Ерудит». Він був заснований на базі двох команд зі старшокласників двох косівських загальноосвітніх шкіл. Невдовзі «Ерудит» поповнився командами гімназистів, представників райдержадміністрації, тубдиспансеру, збірними командами Косова, студентськими і викладацькими командами коледжу прикладного та декоративного мистецтва.

За 16 років діяльності клубу в ньому, за словами Я. Семанишина, пройшли інтелектуальний «вишкіл» чимало відомих представників інтелігенції: Іван Андрусяк, Іван Войчук, Михайло Струтинський, Дмитро Біланюк, Орест Глинський, Дмитро Бейсюк, Богдан Штундер, Роман Семчишин та інші. Члени «Ерудиту» є учасниками обласних, всеукраїнських ігор та міжнародних фестивалів «Що? Де? Коли?». Про їхні перемоги засвідчують чимало грамот та призів.

На свої засідання косівські ерудити збираються щочетверга кожного тижня. Фінальні інтелектуальні ігри проводяться двічі на рік: в передноворіччя та на День молоді. Всі найкаверзніші запитання та відповіді на них вже протягом 16 років вишукує Ярослав Семанишин, який нині є директором центральної районної бібліотечної системи. Хотів би цей інтелектуальний «віз» передати комусь іншому, та його вперто і надалі обирають президентом клубу «Ерудит».

Отже, якби не Ярослав Семанишин, якби не створений ним клуб «Ерудит», то й не було б таких популярних «Старих меблів» — збірної команди інтелектуалів м. Косова, до якої входять переважно вчителі та фінансисти. Саме ця команда (капітан Віктор Добросельський) і виявилась найкмітливішою, найбільш обізнаною у всіх сферах людської діяльності під час фінальної гри 29 червня, яка була присвячена Дню молоді. Перед нею розгубились навіть «Мудрі бджоли». Як вони не боронились жалкими «укусами», все-таки мусили поступитись і віддати «Старим меблям» перехідний кубок.

Отож, популярність «Старих меблів» на Косівщині нині найвища, побажаймо, щоб вона була такою і в області та Україні. «Старо-мебляни» та всі інші члени «Ерудиту» вдячні за фінансову підтримку голові райдержадміністрації Ярославу Шинкаруку, завідувачу та головному спеціалісту сектора у справах молоді і спорту райдержадміністрації Михайлові Мельничуку та Олександрі Шиндро.

Василь Глібчук

Share