Міжнародний фестиваль естрадної і фольклорної музики «Зелені свята на Гуцульщині».

Вже втретє поспіль село Прокурава запрошує до себе горян і гостей нашого краю на традиційний Міжнародний фестиваль естрадної і фольклорної музики «Зелені свята на Гуцульщині».

Ідея та ініціатива проведення цього дійства належать уродженцю Прокурави, продюсерові Михайлові Строчуку. Земляка активно підтримали сільська влада і місцеві жителі. А коли є гарний задум і щире бажання втілити його у життя, справа приречена на успіх. Завдяки спільним і наполегливим зусиллям, фестиваль виявився життєздатним, твердо тримається на ногах і сміливо дивиться у майбутнє.

Вражає фаховий підхід організаторів до проведення такого масштабного дійства: широкомасштабна рекламна кампанія, професійна сцена, потужний і якісний звук. Підбір учасників фестивалю — окрема тема для розмови.

Не так часто побачиш одного дня і в одному місці у гірському селі таке суцвіття видатних імен і талантів: Іван Попович, Остап Гавриш, Алла Кудлай, ВІА «Кобза», гурт «Дзвони», гуморист з Коломиї Микола Савчук та багато інших. Виступи відомих естрадних артистів гармонійно переплітаються з номерами аматорських і професійних фольклорних колективів.

Традиційні гуцульські пісні і танці миролюбно ділять сцену з піснями і танцями представників різних регіонів та різної національності (цього року, наприклад, у Прокураві виступали єврейський ансамбль танцю «Шахар», творчі колективи з Одеської області, Молдови, Польщі). Концертна програма тривала практично у режимі нон-стоп, артисти з півоберта «заводили» доброзичливу і вдячну публіку, приємних спогадів глядачам вистачить надовго.

Великим плюсом цього фесту є те, що він щоразу вдосконалюється і розвивається. Якщо перші два тривали лише один день, то цьогорічний розтягнувся майже на дві доби — окрім концертної програми, організатори провели ще й огляд дитячої музичної творчості, у якому змагалися юні таланти Прикарпаття. Є намір і надалі робити такі дитячі конкурси.

Характерна риса Прокуравського фестивалю ще й у тому, що на відміну від інших таких заходів, які проводяться здебільшого для туристів, «Зелені свята на Гуцульщині», в першу чергу, — це великий і гарний подарунок організаторів рідному селу і Косівщині.

Аліса Мудрицька

Share