СБУ на Коломийщині блокувала нову схему ухилення від мобілізації та затримала її ініціатора

Служба безпеки заблокувала ще одну схему ухилення від мобілізації, що діяла в  Івано-Франківській області.

СБУ встановила, що до функціонування схеми причетний посередник з Коломийського району, співробітник ДСНС. Використовуючи свої позаслужбові зв’язки, капітан служби цивільного захисту організовував для «клієнітв» незаконне виготовлення документів про наявність інвалідності.

Це давало військовозобов’язаним можливість безперешкодного виїзду за межі України в період воєнного стану. Коштувала така послуга 16 тис. доларів.

За даними спецслужби, зловмисник діяв через свої зв’язки в Обласному бюро медико-соціальної експертизи Київської області. Зокрема, СБУ задокументувала, як фігурант домовився посприяти військовозобовʼязаному у виготовленні документів щодо наявності ІІ групи інвалідності.

СБУ та ДБР затримали зловмисника «на гарячому» під час отримання ним завдатку в сумі 6 тисяч доларів. Фігуранту повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 332 КК України – незаконне переправлення осіб через державний кордон України.

Правоохоронці провели обшуки у ймовірного спільника фігуранта в Київській області та вживають заходів для встановлення і притягнення до відповідальності всіх причетних до функціонування протиправної схеми.

Спецоперацію проводила СБУ в Івано-Франківській області спільно зі слідчими 5 СВ (з дислокацією у м. Івано-Франківськ) ТУ ДБР у м. Львові.

Процесуальне керівництво здійснює Івано-Франківська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону.

Share