У родині Іванни Козак-Ділети бережуть та розвивають давнє гуцульське ремесло

Косівська кераміка у виконанні цієї майстрині вражає своєю самобутністю.

Під час поїздки на Косівщину побувала у майстерні пані Іванни, у родині якої більше 2 століть з покоління до покоління передається гончарна справа. Сьогодні косівська майстриня не тільки виготовляє керамічні вироби, а й залюбки навчає цьому інших, проводячи майстер-класи.

Нині у її майстерні можна побачити безліч взірців посуду, оздоблених традиційними гуцульськими візерунками, найрізноманітніші предмети декору.

Майстриня добре володіє автентичними для косівської кераміки техніками розпису — ритування і ріжкування. За її словами, косівську кераміку ні з чим не сплутати.

Одна з її особливостей — кольористика. Візерунки виконують з використанням кількох кольорів — зеленого, що символізує ліс, жовтого (сонце), коричневого (земля) на світлій чи коричневій основі.

Що ж до матеріалів, то для косівської кераміки пані Іванна використовує місцеву сировину — червону глину. До речі, Іванна Козак-Ділета — одна з тих прикарпатських майстринь, яка долучалась до наших благодійних аукціонів.

Переконана, про українську культуру та неймовірно талановитих людей, які творять її сьогодні, зберігаючи давні традиції, мають знати усі.

Зберігаймо та шануймо своє!

Світлана Онищук

Share