Пастирський візит владики в Рожнів

1 січня Преосвященний владика Петро Голіней, єпискогьпомічник Коломийської єпархії УГКЦ, очолив архієрейську божественну літургію в селі Рожнові Косівського протопресвітеріату.

Спільно з владикою служили: о. Василь Сумарук — адміністратор парафії Святого Василія Великого; о. Петро Дійчук — сотрудник, о.Роман Іванюлик — протопресвітер Косівського деканату, отець-мітрат Роман Кавецький, отці Микола Романенчук, Юрій Корпанюк, Андрій Демчук, Юрій Калин, Михайло Тимофіїв, Ігор Андрійчук; диякони Олег Корпанюк і Нестор Нагорняк.

Свою проповідь Преосвященний владика побудував на роздумах про життя св. Василія Великого, на честь якого названо парафію. Єпископ нагадав усім про чесноту мужності, яку мав Каппадокійський єпископ. Святий Василій — один із перших церковних діячів Візантійської імперії, який не боявся відстоювати ім’я Бога перед несправедливістю світських правителів.

Преосвященний владика зазначив: «Між нами і ним є шістнадцять століть, але його приклад віри і далі продовжує надихати нас». А потім додав, що за свого життя св. Василій побудував багато містечок для бездомних людей. Такі поселення почали символічно називати «василіянами».

На завершення проповіді архієрей закликав усіх вірних відповідально нести ім’я християнина. «Не будьмо фальшивими християнами, бо це схоже на поганство. Якщо я справжній християнин, то маю підтверджувати це своїми ділами. Коли в нашому житті настають випробування — черпаймо силу із Пресвятої Євхаристії та берімо приклад зі святого Василія Великого».

Після божественної літургії владика привітав о. Василя Сумарука з іменинами. Пресвітер Петро Дійчук висловив подяку єпископові за душпастирський візит, а також — усім священникам, котрі прибули на храмовий празник.

Насамкінець вихованці місцевої школи потішили всіх різдвяними колядками.

Пресслужба Коломийської єпархії УГКЦ

Share