Відремонтували неврологічне відділення

У Косівській центральній районній лікарні капітально відремонтували неврологічне відділення з блоком для хворих, які перенесли інсульт.

Тепер пацієнтам із церебро-васкулярними патологіями та гострим мозковим інсультом надаватимуть тут кваліфіковану спеціалізовану медичну допомогу із застосуванням нових методів лікування, використанням досягнень сучасної медицини та передового досвіду провідних установ охорони здоров’я.

Для лікування хворих неврологічного профілю у відділенні розгорнули 30 ліжок, 12 з яких — для пацієнтів із діагнозом «інсульт», — інформує Косівська РВА.

Слід додати, що всі медичні ліжка у палатах є функціональними, половина з них — з приводним регулюванням спинної і тазостегнової секцій. В інсультному блоці кожне ліжко обладнане медичною консоллю з під’єднаними монітором для спостереження за станом хворого, киснем та усією необхідною апаратурою.

У неврологічному відділенні з інсультним блоком облаштували максимально комфортні умови для людей із обмеженими функціональними можливостями, у т.ч. — після перенесеного інсульту; створили безбар’єрний простір; встановили на поверсі інклюзивні санвузли з душовими кабінами, всі необхідні предмети розташовані таким чином, щоб не доводилося докладати зусиль для їх використання.

Подумали у відділенні і про створення належних умов для реабілітації хворих. Для відновлення втрачених здібностей у пацієнтів і досягнення ними оптимального фізичного, когнітивного та соціального потенціалу тут функціонують реабілітаційний зал і кабінет когнітивної реабілітації.

Ремонтні роботи у відділенні тривали впродовж двох місяців. За цей період тут усе переобладнали відповідно до європейських стандартів. Як розповіла завідувачка неврологічним відділенням з інсультним блоком Косівської ЦРЛ Ірина Ониськів, адміністрація Косівської ЦРЛ з розумінням поставилася до необхідності оновлення відділення і профінансувала всі роботи.

«Кошти, передбачені на оновлювальні роботи, ми використали максимально раціонально. У відділенні створили відповідні умови як для комфортного перебування і лікування пацієнтів, так і для роботи медиків. У неврології працюють 30 осіб медичного персоналу, у т.ч. — логопед і психолог. Все робимо для того, щоб медичні послуги тут надавали якісно та професійно», — запевнила Ірина Ониськів.

Ірина Степанівна неодноразово бувала у провідних клініках відповідного профілю за кордоном, тому і в очолюваному нею відділенні неврології все намагалися обладнати, базуючись на кращих світових тенденціях.

6 грудня відбулася урочиста презентація капітально відремонтованого неврологічного відділення з інсультним блоком. На неї запросили начальника Косівської районної військової адміністрації Наталію Кучму та Косівського міського голову Юрія Плосконоса.

«Тішить, що неврологічне відділення у Косові може слугувати прикладом для інших лікарень області, адже вчасно надана кваліфікована медична допомога рятує життя», — наголосила Наталія Кучма.

Очільниця району відзначила роботу відділення подякою і позитивно оцінила результат їхньої плідної праці. Цього дня Наталія Кучма навідалася також до військовослужбовців, які лікуються і проходять реабілітацію в одній із лікарень району, подякувала за відвагу і мужність, привітала воїнів із Днем Збройних сил України.

У День святого Миколая військовослужбовці отримали у дарунок солодощі, — інформує Косівська районна військова адміністрація.

А директор КНП «Косівська ЦРЛ» Іван Фазан додав: «Дякуємо нашим захисникам, які боронять нас від ворога, а ми, ^працівники лікарні, дбаємо про те, щоб воїни і цивільні пацієнти, які проходять тут лікування, були задоволені умовами і якісною медичною допомогою, зокрема — у неврологічному відділенні з інсультним блоком, який очолює Ірина Степанівна Ониськів. Наголошу, що всі ремонтні роботи виконали за кошти Косівської ЦРЛ».

«Гуцульський край», №50, 15.12.2023 р.

Share