За матеріалами СБУ на Івано-Франківщині засудили агітаторку, яка намагалася спалити свій телефон під час затримання

На підставі зібраних СБУ вичерпних доказів суд виніс вирок мешканці Івано-Франківщини, яка вела проросійську агітацію в забороненій соцмережі.

Кіберфахівці СБУ викрили прихильницю «руского міра» в березні. Під час затримання та обшуку 63-річна фігурантка намагалася підпалити свій телефон, щоб знищити докази.

Утім, слідчі СБУ зібрали достатньо свідчень пропагандистської діяльності для винесення жінці вироку судом. Суд підтвердив висновки СБУ про те, що поширювані агітаторкою дописи містять виправдовування збройної агресії рф проти України та глорифікують її учасників.

Зокрема, у цих дописах російська загарбницька війна позиціонувалася як визволення від неонацизму, а наша держава та західні партнери обвинувачувалися у «бойових діях проти мирного населення». Крім того, у них прославлялися терористи Захарченко, Павлов та інші ватажки бойовиків.

Антиукраїнська агітаторка вболівала за обіцянку Кадирова вести джихад та «спалювати шайтанів» у Києві, Одесі і Харкові, підтримувала виславляння вагнерівців.

Жінку визнано винною за ч. 2, ч. 3 ст. 436-2 КК України – виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, глорифікація її учасників.

Враховуючи те, що в суді фігурантка повністю визнала вину, покаялася та попросила пробачення, суд присудив їй 3 роки позбавлення волі.

Розслідування проводила СБУ в Івано-Франківській області за процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури.

Share