Насіння гарбуза — корисне

Насіння гарбуза дуже поживне і корисне для нашого здоров’я. Воно містить цінні речовини: клітковину, марганець, мідь, магній, фосфор, цинк, залізо, невелику кількість калію, рибофлавіну та фолієвої кислоти.

Воно також містить невелику кількість вітаміну Е та каротиноїдів. Антиоксиданти можуть зменшити запалення і захистити клітини від шкідливих вільних радикалів.

Насіння гарбуза поліпшує здоров’я простати та сечового міхура, може допомогти полегшити симптоми доброякісної гіперплазії передміхурової залози (стан, при якому передміхурова залоза збільшується, викликаючи проблеми з сечовипусканням).

Насіння гарбуза — одне з найкращих природних джерел магнію. Магній необхідний для більш ніж 600 хімічних реакцій в організмі. Адекватний рівень магнію також є важливим для контролю артеріального тиску, зниження ризику серцево-судинних захворювань, формування і підтримки здоров’я кісток, регулювання рівня цукру у крові.

Поліпшує здоров’я серця. Насіння гарбуза — гарне джерело антиоксидантів, магнію, цинку та ненасичених жирів, які допомагають зберегти здоров’я вашого серця. Оксид азоту в насінні допомагає розширювати кровоносні судини, покращуючи кровотік і знижуючи ризик зростання бляшок в артеріях.

Знижує рівень цукру у крові. Високий вміст магнію в насінні гарбуза може бути причиною його позитивного впливу на діабет.

Високий вміст клітковини. Насіння гарбуза — відмінне джерело харчових волокон. Очищене насіння (28 г) містить 1,7 г клітковини.

Дієта з високим вмістом клітковини сприяє хорошому травленню, зниженню ризику появи серцево-судинних захворювань, діабету II типу та ожиріння.

Допомагає поліпшити сон. Якщо маєте проблеми зі сном, з’їжте трохи гарбузового насіння на ніч. Воно є природним джерелом триптофану (амінокислота, яка сприяє покращенню сну).

Сергій Глебчук, сімейний лікар.
«Гуцульський край», №41, 13.10.2023 р.

Share