Кримінальний огляд
5 жовтня у рамках розпочатого кримінального провадження оперативники — провели обшук у домоволодінні 70-річного мешканця села РОжнова. Поліцейські вилучили понад 90 набоїв, їх походження встановлюють. Також на території господарства виявили насадження понад 100 рослин коноплі та понад 200 грамів виготовленого наркотичного засобу канабіс.
Вилучені небезпечні предмети та наркомісткі речовини направлено на експертне дослідження.
Дії фігуранта кваліфікують за ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами), ч. 1 ст. 309 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів без мети збуту) та ч. 2. ст. 310 (посів або вирощування снотворного маку чи конопель) Кримінального кодексу України (ККУ).
Вирішується питання щодо повідомлення чоловікові про підозру і обрання йому запобіжного заходу.
Зараз поліцейські з’ясовують, звідки у чоловіка набої і мету зберігання наркотичних засобів. 5 жовтня наряд групи реагування патрульної поліції в селі Кобаках Рожнівської територіальної громади, на березі річки Черемошу, виявив вантажний автомобіль КрАЗ та екскаватор, які видобували гравій.
Керманичі не. змогли пояснити законність своїх дій. У них не було документів, які дають право на видобуток чи перевезення корисних копалин.
На місце події правоохоронці викликали слідчо-оперативну групу для документування правопорушення. Співробітники поліції вилучили транспортні засоби.
Поліцейські звертаються до громадян: якщо вам відомі факти незаконного видобування корисних копалин, телефонуйте на номер 102, щоб поліцейські могли оперативно прибути на місце події і припинити правопорушення.
Р.S. Згідно зі статтею 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Розпочали провадження за фактами шахрайських дій
Минулого тижня косівські поліцейські розпочали два кримінальні провадження за фактом шахрайських дій.
Так, жертвою аферистів став 29-річний мешканець Косівської територіальної громади, до якого зателефонувала невідома особа, представилася представником банку і запропонувала збільшити ліміт коштів на банківській картці. Незнайомець сказав, що для виконання цієї операції необхідно зайти в банківський застосунок і підтвердити операцію, що заявник і виконав. Через деякий час з його банківської картки зняли понад 50 тисяч гривень.
Другою жертвою шахраїв стала 30-річна мешканка Рожнівської територіальної громади. Правоохоронці встановили, що потерпіла в соціальній мережі знайшла оголошення про можливість легкого підробітку шляхом інвестування власних коштів і повернення їх з відсотками.
На рахунки незнайомців жінка переказала кілька платежів. Аферисти спершу повертали кошти з відсотками, таким чином збільшували її довіру. Однак, коли потерпіла внесла суму понад 100 тисяч гривень, шахраї сказали, що, оскільки сума операції підлягає оподаткуванню, їй необхідно сплатити 18 відсотків податку, після чого всі гроші їй повернуть разом із заробленими коштами. Жінка запідозрила шахрайство і не переказала «відсотки», після чого зв’язок з аферистами зник, понад 100 тисяч гривень їй не повернули.
Шановні жителі району! Щоб не втрапити у пастки шахраїв, пам’ятайте:
- зазвичай зловмисники в мережі нав’язливо пропонують збільшити ваші заощадження у декілька разів, крім цього, шахраї можуть видавати себе за представника реальної інвестиційної компанії;
- варто пам’ятати, що немає гарантованих інвестицій або методу, який допоможе заробити велику суму фошей швидко і без зусиль;
- у разі отримання подібної пропозиції, слід знайти більше інформації про неї і компанію, з якою вона пов’язана;
- якщо інвестиція і компанія виявляться реальними, ви повинні підтвердити особистість людини, яка пропонує вам угоду.
Що робити, якщо ви стали жертвою інтернет-шахраїв:
- необхідно звернутись, до найближчого відділу поліції або зателефонувати на номер 102.
- зберіть інформацію, що підтверджує факти вчинення щодо вас шахрайських дій: чеки про оплату, квитанції з банку про проведення грошових операцій, роздруківки оголошень, посилання на сайт тощо.
Косівський РВП ГУНП.