Косівська ЦРЛ затвердила колективний договір

Минулого тижня відбулася медична конференція працівників КНП «Косівська центральна районна лікарня».

Її провели у Будинку культури та дозвілля Косівської міської ради. Представники сфери охорони здоров’я обговорили та затвердили колективний договір, за яким здійснюватимуть свою фінансово-господарську діяльність упродовж 2024–2028 років.

Такого велелюддя велика зала просторого БК, мабуть, давно не бачила. На порядок денний конференції винесли дуже важливе питання для лікарів, медсестер, санітарок, технічного персоналу — обговорення і затвердження колективного договору, укладеного між адміністрацією і трудовим колективом Косівської ЦРЛ.

Присутні на конференції обрали керівний орган, який очолив лікар-хірург Володимир Мамчук, і лічильну комісію — для підрахунку та оприлюднення результатів відкритого голосування.

До підготовки внутрішньої конституції (так ще називають колективний договір) у ЦРЛ підійшли скрупульозно. Було створено робочу групу, до якої увійшли четверо представників від дирекції КНП і стільки ж — від трудового колективу. її очолила голова лікарського товариства, лікарка-дерматологиня Леся Ванчак. Півтора місяця група займалася розробкою колдоговору. Отож, на конференції, хоч і лунали поодинокі питання, обійшлося без гострих дебатів.

Головний посил документа — щоб мати гідну зарплату, треба добре працювати. За новим колдоговором, який почне діяти з січня 2024 року, фонд заробітної плати збільшено на два мільйони гривень.

— Але ми самі на себе мусимо заробляти, бо коштів НСЗУ на всі потреби не вистачає. Лікарня — не бюджетна установа, й бюджетного фінансування немає, — наголошує директор КНП «Косівська ЦРЛ» Іван Фазан.

Зазначалося, що в колдоговорі закладено принцип градації і диференціації в оплаті праці, передбачено додаткові виплати й преміювання.

Учасники конференції затвердили колективний договір між адміністрацією Косівської ЦРЛ та трудовим колективом на 2024–2028 роки. А священники о. Іван Близнюк і о. Роман Іванюлик, благословляючи роботу медиків, подякували їм за те, що оберігають життя й здоров’я людей. Подякували також усім, хто працює і воює в ім’я перемоги та блага Української держави.

Ігор Сусак
«Гуцульський край», №38, 22.09.2023 р.

Share