Дітям загиблих Героїв вручили іменні кулони

Всеукраїнський рух «Батьківське серце» започаткувала Громадська спілка «Всеукраїнське військово-цивільне об’єднання «Бойове братерство України». У складі Спілки — ветерани і чинні воїни, волонтери, медики, представники бізнесу та духовенства.

Кулон виготовлений зі срібла у вигляді серця, обрамленого терновим вінком із краплинкою крові. Вже кілька років поспіль його вручають дітям, батьки яких загинули в російсько-українській війні, захищаючи її незалежність, суверенітет і територіальну цілісність.

До кожного кулону виписують іменне посвідчення, а на зворотному боці наносять ім’я і прізвище загиблого. Це — не прикраса і не медаль, це — оберіг. Його створили, щоб кожна дитина загиблого Героя поряд із хрестиком носила частинку батьківського серця.

55 іменних кулонів-оберегів у формі серця отримали діти полеглих бійців із Косівщини. Такі срібні серця вручають дітям загиблих Захисників України в рамках проекту «Батьківське серце», який реалізовує Громадська спілка «Всеукраїнське військово-цивільне об’єднання «Бойове братерство України», — повідомляє Косівська районна військова адміністрація.

Як розповідає голова Спілки Леонід Климчук, іменні кулони вручають з 2019 року на знак глибокої шани та вдячності за подвиг побратимів.

«Війна триває. Україна щодня втрачає своїх гідних синів і дочок. Дітям Героїв, полеглих за мир в Україні, вручаємо кулони, на звороті яких викарбувані імена та прізвища їхніх батьків. Ці обереги є символом невмирущої батьківської любові, опіки й тепла рук найріднішої людини», — зі сльозами на очах ділиться Леонід Климчук.

Захід пам’яті та шани розпочали з виконання Гімну України та хвилини мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії окупантів. Щиро лунала спільна молитва за полеглих Героїв.

«Сьогодні нас об’єднала пам’ять… Пам’ять про тих, хто зі зброєю у руках став на захист рідної землі. Пам’ять про найрідніших людей, котрих, на жаль, не повернути, але які завжди житимуть у наших серцях», — звернувся до присутніх начальник відділу Міністерства у справах ветеранів України в Івано-Франківській області Володимир Веркалець.

Обереги зі срібла та подарунки дітям вручали голова ГС ВВЦО «Бойове братерство України» Леонід Климчук, начальник відділу Міністерства у справах ветеранів України в Івано-Франківській області Володимир Веркалець, представники ГС ВВЦО «Бойове братерство України» Михайло Йонда та Володимир Волошин, голова Косівської районної державної адміністрації — начальник районної військової адміністрації Наталія Кучма і начальник Косівського РТЦК та СП Юрій Голуб.

«Україна завжди пам’ятатиме своїх Героїв. Ми вдячні нашим землякам за мужність і відвагу. Світла їм пам’ять», — такими словами завершила свій виступ Наталія Кучма.

Цього дня родинам загиблих дарували свої творчі виступи Ірина Баранюк, Артем Ловягін, учні хореографічного відділу Косівської школи мистецтв; Михайло Строїч, Вікторія Колобейчук і народний аматорський гурт «Гармонія». Захід підготував Будинок культури та дозвілля Косівської міської ради.

Слід додати, що, крім оберегів і подарунків від Спілки, діти також отримали солодощі за сприяння керівництва територіальних громад району, — повідомляє Косівська районна військова адміністрація.

«Гуцульський край», №33, 18.08.2023 року

Share